jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۹۴۳۶۴   ۰۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۴

دادستان کل کشور گفت: فاجعه پلاسکو تلنگری برای مسئولان است تا در برخی از مسائل غفلت نکنند.

حادثه پلاسکو تلنگری برای غفلت مسئولان بود

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در حاشیه نشست سراسری رؤسای پلیس مبارزه با مواد مخدر، افزود: مسئله ایمن سازی ساختمان ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد و در این زمینه نهادهایی چون شوراها، شهرداری ها، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی مسئول هستند.

وی با انتقاد از فضای موجود در بحث علت یابی فاجعه پلاسکو، افزود: به جای فرافکنی و رنگ و لعاب سیاسی دادن به این قضایا به فکر مردم باشیم و هر مسئولی باید تلاش کند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه از یک دستگاه به تنهایی نباید انتظار ایمن سازی داشت، گفت: شهرسازی و وزارت کشور باید برنامه ریزی کنند و شوراها و شهرداری ها باید نسبت به این موارد اهتمام داشته باشند. عقل و منطق ایجاب می کند فارغ از هر گونه جناح بندی سیاسی به فکر سلامت مردم باشیم.

منتظری همچنین با بیان اینکه به دادستان ها دستور دادم سر صحنه حاضر باشند و موارد را پیگیری کنند، افزود: در مواردی که شاهد قضایی شدن این امر بودیم، قصوری از نقشه برداری و نحوه ساخت مشاهده می شود و مهندسین ناظر باید با وجدان و شرف کاری وارد شوند.

وی ادامه داد: بخش های مختلفی در این قضیه دخیل هستند و هر کسی باید به وظایف خود عمل کند و بافت های فرسوده باید درست شود.

دادستان کل کشور ابراز امیدواری کرد، این حادثه تلخ به همراه خود خیراتی برای به حرکت در آوردن مسئولان داشته باشد.

منتظری درباره مبارزه با فساد و بازداشت بدهکاران بزرگ بانکی، گفت: مبارزه با فساد بحث توقف پذیری نیست و آنقدر این تلاش ها ادامه دارد که شاهد کاهش و نبود فساد باشیم.

وی ادامه داد: قوه قضائیه بدون اغماض به مسائل فساد رسیدگی می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها