jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۹۹۳۹۳۹   ۰۵ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۱:۴۱

مدیر عامل گروه شرکت های پدیده شاندیز از رفع منع قانونی در خصوص تعداد طبقات هتل پدیده شاندیز توسط شورای امنیت کشور خبر داد.

مساعدت ویژه شورای امنیت کشور برای ارتفاع برج پدیده در شاندیز

دکتر محسن شوشتری با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای حل مشکل ارنفاع برج هتل پدیده گفت: با توجه به مصوبه قبلی شورای امنیت کشور در خصوص ارتفاع برج، برای اصلاح این مصوبه ملزم به پیگیری از همین شورا بودیم لذا با پیگیریهای مکرر و با مساعدت وزارت کشور و شورای امنیت کشور این موضوع مجددا در جلسه این شورا بحث و بررسی شد.

شوشتری اظهار کرد: ما دلایل فراوانی برای الزام تغییر مصوبه شورای امنیت کشور ارائه کردیم و خوشبختانه این موضوع وقتی در 19 دی ماه 1395 در جلسه شورای امنیت کشور مطرح شد، منجر به تغییر مصوبه گردید و اعلام کردند بندی که مربوط به محدودیت طبقات هتل بوده منتفی است و پس از تایید شورای عالی معماری و شهرسازی می توانید طبق نقشه قبلی پیش بروید، با توجه به اینکه شورای عالی شهرسازی در تاریخ 10 اردیبهشت 1392 با احداث برج هتل پدیده در شاندیز موافقت کرده بودند انتظار داریم مصوبه قبلی خود را مجددا تنفیذ نمایند و مصوبه را برای اجرا به شهرداری شاندیز ابلاغ کنند.

مدیر عامل شرکت پدیده بر ضرورت حفظ المان برج پروژه پدیده به شکل اولیه تاکید کرد و گفت: زمانی که تغییری در شکل کلی المان پروژه به وجود بیاید در قیمت پروژه تاثیر منفی خواهد داشت.

وی افزود : در خصوص نشان و المان پروژه دلایلی چند مطرح می باشد :اولا کسانی که سهام پروژه را خریداری کرده بودند با توجه به المان اولیه و این شاخصه ممتاز پروژه بوده است و حتی کسانی که مغازه در مرکز خرید خریداری کردند نیز به همین دلیل بوده است از طرف دیگر سازه المان شامل اسکلت و فنداسیون آلمان اصلی بر مبنای طرح اولیه توسط مشاورین توانمند طراحی و سپس احداث گردیده لذا اگر از این موضوع صرف نظر کنیم 200 میلیاردتومان کار انجام شده از بین خواهد رفت. همچنین در این خصوص ما مصوبه 10 اردیبهشت 1392 شورای عالی شهرسازی را داشتیم که در آن مصوبه با احداث برج به شرط اینکه مسکونی دائمی نباشد موافقت شده بود.

مدیر عامل گروه شرکت های پدیده شاندیز با اشاره به اینکه در صورت عدم تایید طبقات هتل به شکل اولیه پروژه از نظر اقتصادی با مشکل مواجه خواهد شد، خاطرنشان کرد: نتیجه جلسه شورای عالی شهرسازی که بعد از جلسه شورای امنیت کشور و در تاریخ 20 دی ماه 1395 برگزار شد را نمی دانم چرا که در جلسه حضور نداشته ام اما در همین حد اطلاع دارم که دو تن از معاونان وزیر کشور که لطف کرده بودند مصوبه شاک را پیگیری می کردند بالطبع انتظار داشتند در جلسه 20 دی ماه 1395 شورای عالی شهرسازی مصوبه 10 اردیبهشت 1392 را تایید و ابلاغ کنند اما از نتیجه بی اطلاع هستم و مسئول این شورا و مسئول پاسخگویی به مصوبات آن آقای حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی می باشد.

رفع منع قانونی تبلیغات

وی در ادامه در خصوص بحث تبلیغات پروژه پدیده نیز اظهار داشت: خوشبختانه موضوع تبلیغات در شورای امنیت کشور مطرح گردید و منع قانونی این موضوع منتفی شد اما اینکه چرا اکنون تبلیغات را آغاز نمی کنیم باید گفت، علاوه بر اینکه پیش از این نیز منع قانونی تبلیغات به کمک قوه قضاییه در سطح محدودی برداشته شده بود در حال حاضر تبلیغات مستلزم اعتبار است و با توجه به اینکه در گذشته نیز مبالغ میلیاردی به رسانه های جمعی و شرکت های تبلیغاتی بدهکار بوده ایم به دنبال این هستیم از طریق راهکارهایی که حتی المقدور به منابع مالی نقدی نیازی نداشته باشد این امر را از سر بگیریم که در حال رایزنی هستیم.

پس از بررسی های اولیه جرائم شرکت پدیده شاندیز جهاد کشاورزی یکی از طلبکاران بزرگ پدیده اعلام شد و این شرکت موظف به پرداخت ٧۴٠ میلیارد تومان به جهاد کشاورزی شد اما آنچه که بعدها مطرح شد این بود که زمانی که شهرداری شاندیز ادعای طلب ٩۴٨ میلیارد تومانی به ازای تمام مساحت زمین پدیده می کند، جهاد کشاورزی چطور می تواند ادعای تغییر کاربری اراضی را مطرح کند.

صدور منع تعقیب پدیده از سوی جهادکشاورزی از سوی دادستان صادر شد

به گزارش سایت اخبار پدیده، این سوال همواره وجود داشت که بالاخره پدیده در شهر است یا خیر. اگر هست ادعای تغییر کاربری اراضی جهاد کشاورزی چیست و اگر نیست طلب شهرداری شاندیز چه می گوید؟! این موضوع توسط هیات مدیره پدیده شاندیز مورد پیگیری جدی قرار گرفت و چندین جلسه با نهادهای مسئول و درگیر و همچنین نهاد های بالادستی گذاشته شد و در نهایت آنچه معرض شد ختم پرونده تغییر کاربری اراضی پدیده و برداشته شدن بار جریمه جهاد کشاورزی از دوش پدیده بود.

این خبر ابتدا روز گذشته توسط رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل شرکت پدیده شاندیز اینگونه مطرح شد؛

صدور قرار موقوفی تعقیب برای پرونده تغییر کاربری اراضی پروژه شهر شاندیز

دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور از صدور قرار موقوفی تعقیب برای پرونده تغییر کاربری اراضی پروژه شهر شاندیز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل شرکت پدیده شاندیز، ضمن اعلام این خبر افزود: دادستان محترم عمومی و انقلاب مشهد، امروز با صدور قرار موقوفی تعقیب، پرونده را مختومه اعلام کرده است.

دین پرست خاطر نشان کرد: موضوع پرداخت حقوق و عوارض دولتی طبق مقررات به قوت خود باقی خواهد بود.

پس از این مدیرعامل شرکت پدیده شاندیز نیز از مختومه شدن پرونده تغییر کاربری اراضی پدیده شاندیز خبر داد و گفت: قرار منع تعقیب و مختومه شدن پرونده تغییر کاربری اراضی پدیده شاندیز توسط دادستانی مشهد اعلام شد.

دکتر محسن شوشتری در این خصوص اظهار کرد: امور اراضی از پدیده شکایت کرده بود و این شکایت در دادگاه به وی طرح شده و ادعای جهاد منتفی شده است در تجدید نظر هم این ادعا را منتفی کرده اند.

وی ادامه داد: نظر منع تعقیب قانونی برای تغییر کابری اراضی پدیده شاندیز صادر شده و بعد از آن ماده ١٨ اعمال شده است خوشبختانه با حمایت دادستان محترم مشهد و بازپرس شعبه ٢٠٩ در خصوص موضوع شکایتی که جهاد کشاورزی علیه پدیده مطرح کرده بود منع تععقیب صادر و پرودنده مختومه اعلام شده است.

شوشتری در انتها عنوان کرد: ضمن تشکر از تمام دست اندرکاران به خصوص از بازپرس ٢٠٩ موضوع پرداخت و حقوق دولتی به قوت خود باقیست اما یک گام به جلو برداشته است.

مدیرعامل شرکت پدیده شاندیز خاطرنشان کرد: در مراحل بعدی ادعای مبنی بر اینکه اراضی داخل محدوده شهرداری است را پیگیری میکنیم که اگر مساعدت شود و در خصوص تغییر کاربری جهاد کشاورزی برای تامین منافع سهامداران خود اقدام کنیم و مراحل قانونی را دنبال کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: