jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۳۱۵۹   ۰۴ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به منظور ایجاد شفافیت در امور دولتی و کاهش هزینه های مردم و جلب رضایت عمومی فاز اول شبکه دولت الکترونیک دهه فجر افتتاح می شود.

سید محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان سفر به استان قزوین در گفتگو با مهر مهمترین فعالیتهای مخابراتی را تشریح کرد.

واعظی در خصوص هوشمند سازی خدمات در کشور گفت: هیچ بخشی در کشور اگر هوشمند نشود نمی تواند خدمات مناسب را به مردم ارائه کند لذا در اجرای شبکه ملی عزم جدی داریم.

وی افزود: برای کاهش هزینه های مردم باید مراجعه به ادارات به حداقل برسد لذا با تحقق دولت الکترونیک تلاش می کنیم تا مردم بتوانند کارهای اداری خود را با کمترین مراجعه به دستگاهها انجام دهند.

واعظی تصریح کرد: اگر همه کارها الکترونیکی شود ضمن شفاف سازی امور و کاهش تخلف احتمالی، سرعت خدمت رسانی بالا رفته و با کاهش مراجعه حضوری مردم زمینه کم شدن هزینه های شهروندان نیز محقق خواهد شد.

وی گفت: با این کار می توانیم به بهبود فضای کسب و کار هم کمک کنیم و رضایت مردم را در حد قابل قبولی افزایش دهیم.وزیر ارتباطات بیان کرد: با توجه به قیمت 30 هزار ریالی هر گیگ اینترنت ثابت در کشور ما، وضعیت اینترنت در حال بهبود است و در آینده نزدیک این هزینه کاهش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: ایران در ردیف 10 کشور شاخص دنیا در زمینه ارائه بسته های اینترنتی ارزان قیمت است و جمهوری اسلامی به 17 شرکت توزیع کننده اینترنت از جمله مخابرات مجوز داده است.

*آسیب های فضای مجازی را کاهش می دهیم

واعظی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص آسیب های فضای مجازی یادآورشد: با توجه به این موضوع کمیته ویژه فضای مجازی تشکیل شده و فاز بندی شبکه ملی اطلاعات نیز با سرعت بالا در تولید محتوا و سرمایه گذاری شکل گرفته تا از این فضا برای تبلیغ اندیشه اسلامی، دیدگاههای ایرانی اسلامی استفاده شود.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به کارهای فنی انجام شده در رفع آسیب های فضای مجازی اظهارداشت: سرعت بخشیدن به بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات از جمله کارهای ایجابی در این زمینه بوده و در زمینه سلبی نیز امضای قرارداد با 14 دانشگاه با محوریت پژوهشگاه ICT برای اجرای فیلترینگ هوشمند از جمله این اقدامات است.وی با اشاره به اجرای فیلترینگ هوشمند گفت: فاز نخست این طرح اجرا شده و فاز دوم به پایان رسیده و با آغاز مرحله سوم تمامی صفحه های غیرقابل قبول و مستهجن مسدود و دغدغه جامعه و خانواده ها برای دسترسی به فضای مجازی پاک نیز محقق می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر