jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۹۲۵۰۳   ۰۲ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۹:۴۳

فرمانده عملیات روز سوم آواربرداری پلاسکو:

احتمال پناه‌گرفتن برخی افراد در زیرزمینی که تخریب نشده است

فرمانده عملیات آواربرداری صبح امروز در محل حادثه پلاسکو گفت: با توجه به اینکه بخشی از زیرزمین پلاسکو تخریب نشده امیدهایی برای پیدا کردن فرد یا افراد زنده‌ای که شاید در این نقطه پناه گرفته باشند وجود دارد اما گزارش مستندی نیست.

احتمال پناه‌گرفتن برخی افراد در زیرزمینی که تخریب نشده است

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، کیانی فرمانده عملیات آواربرداری صبح امروز در تشریح آخرین وضعیت آواربرداری و نجات محبوسان حادثه پلاسکو در پاسخ به این سوال که آیا علائمی از زنده‌بودن افراد زیر آوار به دست آمده یا خیر گفت: تا این لحظه هیچ مستنداتی مبنی برزنده بودن فرد یا افرادی از زیر آوار به دست ما نرسیده و هیچ تماس پیامکی، تلافی یا غیره از زیر آوار برقرار نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اینکه بخشی از زیرزمین پلاسکو تخریب نشده امیدهایی برای پیدا کردن فرد یا افراد زنده‌ای که شاید در این نقطه پناه گرفته باشند وجود دارد اما گزارش مستندی نیست.

کیانی ادامه داد: تا این لحظه 50 درصد آواربرداری این سانحه انجام شده است و وامیدواریم تا آخر هفته عملیات آواربرادری خاتمه یابد.

فرمانده عملیات آواربرداری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای برای تخریب ساختمان‌های مجاور وجود دارد یا خیر گفت: شب گذشته ساختمان ضلع شرقی پلاسکو با توجه به ناایمن شدن آن با مجوزهای لازم تخریب شد که به دنبال آن توانستیم عملیات آواربرداری و امدادونجات را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

کیانی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا سگ‌ها و دستگاه‌ها توانسته‌اند ردی از افراد محبوس زنده بیابند گفت: در حال حاضر دو تونل از جبهه شرق و غرب پلاسکو حفر شده تا با استفاده از این تونل‌ها بتوانیم به زیرزمین پلاسکو برسیم اما هنوز موفق به این کار نشده‌ایم. سگ‌ها و دستگا‌ه‌ها نیز علی‌رغم اقداماتی که انجام داده‌اند نتوانسته‌اند ردی از افراد زنده پیدا کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها