jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۹۸۸۵۳۴ ۲۱ دی ۱۳۹۵  |  ۱۶:۱۵

حسن غفوری فرد، استمرار انقلاب و وجود رهبری را دو اصل مهم اعتقادی مرحوم هاشمی رفسنجانی برشمرد.

انقلاب و رهبری دو اصل مهم مرحوم هاشمی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی برنامه «فرمول یک» عضو شورای حزب موتلفه گفت: آقای هاشمی مذاکراتی با اهل سنت داشت که همه را مجاب کرد. خطبه های نماز جمعه ایشان را مردم هنوز به یاد دارند. او 20 سال هر بار روز قدس درباره فلسطین صحبت می کرد و هیچوقت مطلب تکراری نگفت و تحلیل به روز داشت. در وزارت کشور که بود استاندارانشان از قوی ترها بودند. در دوران ریاست جمهوری بسیاری از کارهای زیربنایی کشور آماده شد و در دوره ریاست های جمهوری های بعد به سرانجام رسید.
حسن غفوری فرد افزود: ایشان در مذاکرات قدرت انتقال بسیار قوی داشتند. در دوران جنگ، جانشین فرمانده کل قوا شدند و در بحرانی ترین دوران، مدیریت قوی از خود نشان دادند. مهم ترین ویژگی او این بود که یک انقلابی، با تمام ویژگی های انقلابی بود.

این عضو شورای حزب موتلفه یادآور شد: او قدرت جذب بسیار زیادی داشت. در مجلس ششم علیه ایشان اهانت و جوسازی شد. خیلی شجاعت و قدرت نفس می خواهد که هیچوقت شکواییه ای علیه این افراد نداشتند. مشکلات سیاسی، اقتصادی را حل کردند. در جنگ مشکل ترین کارها را عهده دار شدند. همیشه می گفت دو مطلب بالاتر از همه چیز است، یکی انقلاب و دیگری رهبری که بالاتر از همه مسائل حتی خانواده برایشان ارزش داشت.
گلایه نکردن او نشان از شجاعتش داشت
غفوری فرد تصریح کرد: درباره ریاست جمهوری، ایشان هم احساس وظیفه کردند و هم احساس اینکه می توانند این کار را انجام بدهند. از نظر شخص بنده ایشان این توانایی را داشتند. به هر حال رد صلاحیت شدند. من از قول آقای ناطق نوری می گویم که تماس گرفتیم با ایشان و گفتیم شما با شورای نگهبان صحبت کنید شاید مسئله حل شود اما آقای هاشمی گفت نیازی به این کار نیست. ایشان کوچکترین اثری از ناراحتی و شکواییه و گلایه نداشتند.
وی اعلام کرد: ایشان برای خودش به گذشت رسید و خودش را فراموش کرد اما در مسئله ای چون ردصلاحیت حسن آقای خمینی ابراز ناراحتی کرد. این دو با هم نزدیک بودند و آقای هاشمی از سطح علمی آقای خمینی مطلع بود.
غفوری فرد در پایان گفت: ای کاش این همه لطفی که رسانه ها اکنون به آقای هاشمی دارند، در گذشته داشتند و مردم می توانستند از این گنجینه استفاده کنند.
سیدعلی ضیاء روز گذشته نیز با اسدالله بادامچیان قائم مقام حزب موتلفه گفتگو کرده بود که در این گفتگو پشت پرده یک واقعه مهم تاریخی افشا و توسط بادامچیان اعلام شد اسلحه ای که حسن علی منصور نخست وزیر رژیم شاه و تصویب کننده لایحه حقارت بار «کاپیتولاسیون» را به درک واصل کرد، توسط آقای هاشمی رفسنجانی داده شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر