jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۸۸۴۷۱ ۲۱ دی ۱۳۹۵  |  ۱۱:۵۶

شهرداری آنکارا برای گرامیداشت یاد آندری کارلوف سفیر ترور شده فدراسیون روسیه، یک خیابان را به اسم وی نامگذاری کرد.

خیابانی در آنکارا به اسم سفیر روسیه نامگذاری شد

به گزارش جام جم انلاین به نقل از ایرنا کارلوف اواخر سال گذشته میلادی در شهر توسط یک مامور پلیس ترکیه ترور شد، و شهرداری آنکارا روز دوشنبه اعلام کرد که نام وی را به خیابانی که سفارت روسیه در آن قرار دارد، داده است.
شهرداری آنکار همچنین اعلام کرد: شورای شهر آنکارا نام خیابان ‘کاریاغدی’ را که سفارت روسیه در آن قرار دارد، به آندر کارلوف تغییر داده است.
در اطلاعیه شهرداری آنکارا آمده است: تمامی اعضای شورای شهر با تغییر نام خیابان کاریاغدی به آندری کارلوف موافقت کرده است.
کارلوف ۱۹ دسامبر سال گذشته یعنی یک روز مانده به نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و روسیه در مسکو برای برقراری آتش بس در حلب و شروع فرایند حل سیاسی بحران سوریه، در آنکارا ترور شد.
یک پلیس ترکیه مامور خدمت در نیروی ضربتی به نام مولود مرت آلتین تاش سفیر روسیه را که برای افتتاح یک گالری عکس با عنوان ‘روسیه از کالینگراد تا کامچاتکا از دید یک سیاح’ به مرکز فرهنگی و کنگره هنرهای معاصر شهرداری منطقه چانکایا آمده بود، ترور کرد.
پلیس ترکیه بعداز مدتی در عملیاتی مهاجم را از پای در آورد.
شهرداری چانکایا نیز برای گرامیداشت سفیر فقید روسیه، نام مرکز فرهنگی و کنگره هنرهای معاصر را به نام کارلوف به ثبت رسانده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر