jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۸۶۹۲۷   ۱۷ دی ۱۳۹۵  |  ۱۰:۴۰

معاون اوباما در واکنش به توئیت‌های جنجالی دونالد ترامپ، خطاب به وی گوشزد کرد اکنون دیگر «رئیس‌جمهور» شده‌ای و باید مانند انسان‌های بزرگسال برخورد کنی.

معاون اوباما خطاب به ترامپ: بزرگ شو دونالد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، 14 روز بیشتر به ورود «دونالد ترامپ» به کاخ سفید نمانده ولی روابط دولت مستقر و رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز به روز تیره‌تر می‌شود.

ترامپ و اوباما بر سر مسائل بسیار مهم از جمله نحوه حل مناقشه فلسطین و اسرائیل، آینده برجام، روابط با تایوان و حتی افتتاح خطوط تولید آمریکایی در کشورهای خارجی، اختلاف عمیق دارند.

آخرین نمونه از اختلافات اما در کلام «جو بایدن» معاون اول اوباما نمایان شده است.

بایدن روز پنج‌شنبه در یکی از برنامه‌های زنده شبکه ‌پی‌بی‌اس حاضر شده بود. مجری برنامه با خواندن چند پیام توئیتری جنجالی دونالد ترامپ در خصوص «دلقک» خواندن «چاک شومر» رهبر اقلیت سنا و انتقاد از اوباما بخاطر عدم همکاری برای انتقال قدرت، نظر بایدن را جویا شد.

بایدن کلام مجری را قطع کرد و گفت: «بزرگ شو دونالد. بزرگ شو. دیگر وقت آن است که بالغ شوی. تو رئیس‌جمهور هستی. تو باید کار بکنی.»

جو بایدن در ادامه انتقاد از حرّاف بودن ترامپ و انتقاد وی از اعمال دولت در حالی که خود هیچ سابقه‌ای در اجراء ندارد، گفت: «نشان بده چه چیزی در چنته داری. می‌خواهی لایحه پیشنهاد بدهی. ما می‌خواهیم در این باره با تو مناظره کنیم. بگذار مردم تصمیم بگیرند.»

بایدن در ادامه گفت حالا که ترامپ به روز تحلیف و در دست گرفتن زمام امور نزدیک‌تر می‌شود، مسائل برای مردم روشن‌تر خواهد شد زیرا ترامپ این روزها دیگر باید در خصوص مسائل جزئی‌تر و نه مسائل کلی، با افکار عمومی پاسخگو باشد.

بایدن البته پیش از این هم سابقه تاختن بر مواضع ترامپ و حتی آرزوی ضرب و شتم وی را داشته است.

مهر ماه بود که جو بایدن در خلال تبلیغ برای «هیلاری کلینتون» در جمع مردم گفته بود: «مطبوعات همیشه از من می‌پرسند که آیا دوست نداری با او (دونالد ترامپ) مناظره کنی؟ نه، آرزویم این است که در دوران دبیرستان بودم و می‌توانستم او را در پشت سالن ورزش مدرسه، گیر بیاندازم.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر