Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۸۶۳۷۷ ۱۵ دی ۱۳۹۵  |  ۰۹:۴۳

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا صدور قطعنامه‌های حقوق بشری بر ضد ایران را از «موفقیت‌های» واشنگتن توصیف کرد.

صدور قطعنامه‌های حقوق بشری علیه ایران، موفقیت واشنگتن

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، جان کربی صدور قطعنامه‌های شورای حقوق بشر بر ضد کشورهایی مثل سریلانکا و ایران را موفقیت این کشور در شورای حقوق بشر دانست.

وی گفت: ما خشنودیم که عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد هستیم. ما از زمانی که به این شورا ملحق شده‌ایم، تلاش‌های زیادی کرده‌ایم تا به شورا کمک کنیم تا درک کند که از طریق همکاری با طیف گسترده‌ای از کشور‌ها، پتانسیل‌های زیادی دارد، هرچند برخی اعضا سوابق ضعیفی در بخش حقوق بشر دارند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی مغرضانه افزود: ما به موفقیت‌های خود در شورای حقوق بشر از زمان پیوستن به شورا افتخار می‌کنیم، این موفقیت‌ها شامل ایجاد کمیسیون‌های تحقیق برای سوریه، کره شمالی و بروندی می‌شود و همچنین شامل قطعنامه‌های مختص کشورهایی مثل سریلانکا، ایران و برمه (میانمار) می‌شود. این قطعنامه‌ها تمرکزشان روی ترویج حق آزادی و تجمع می‌باشد.

کربی گفت: این تلاش شامل نخستین قطعنامه در سازمان ملل می‌شود که باعث شد گروه کار‌شناسی مستقل در زمینه خشونت و تبعیض بر مبنای جنسیت تشکیل شود.

وی افزود: ما قصد داریم به همکاری خود با سایر اعضای شورا ادامه دهیم تا در جهان حقوق بشر را تقویت و از آن محافظت کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
والدین نگران و مدیران مستاصل

والدین نگران و مدیران مستاصل

شیوه تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال‌ تحصیلی جدید و البته نوع ابلاغ این تصمیم نشان داد مسؤولان دولتی اصولا خودشان در این زمینه دچار سردرگمی بودند و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است دولتی که نمی‌تواند درباره نحوه آغاز سال‌تحصیلی تصمیم بگیرد، چگونه می‌تواند برای مسائل مهم‌تر کشور تصمیم‌گیری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر