رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: از سال آینده طرح پیشگیری خانه به خانه برای شناسایی معتادان اجرا می‌شود.
کد خبر: ۹۸۳۷۹۰
معتادان از سال آینده خانه به خانه شناسایی می‌شوند!

به گزارش جام جم آنلاین ،مجید رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در زمینه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی سه مرحله پیشگیری، درمان و حمایت‌های پس از درمان را اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه در زمینه پیشگیری از اعتیاد پنج هزار تیم اجتماع محور در قالب شبکه "اترک" در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: در محله‌ها در تیم‌های اجتماع محور آموزش و انگیزه ایجاد می‌شود که اجرای طرح توانمندسازی محله محور بر اساس همین رویکرد بوده است.

رضازاده ادامه داد: 1150 مرکز اقامتی میان مدت، 1170 طرح پایه درمان اعتیاد، 140 مرکز کاهش آسیب، 45 سرپناه شبانه و 250 تیم سیار نیز برای درمان اعتیاد در کشور فعالیت می‌کنند.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی گفت: اقدامات پیشگیری در زمینه معلولیت‌ها در سه محور آگاه سازی توسط اطلاع رسانی عمومی قبل از ازدواج، اقدامات غربالگری مانند ناشنوایی در زمان نوزادی و رده سنی 4 تا 6 سال، غربالگری نابینایی برای کودکان رده سنی 3 تا 6 سال و آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج انجام می‌شود.

رضازاده اظهار کرد: در بودجه سال 96 در بخش پیشگیری‌ از معلولیت‌ها افزایش بودجه داشته‌ایم ولی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در حال مذاکره هستیم و نمی‌توان تا قبل از قطعی شدن عدد و رقمی بیان کنیم.

وی گفت: مهم‌ترین کار در حوزه پیشگیری این است که در برنامه ششم توسعه غربالگری ژنتیک قبل از ازدواج اجباری شود تا کودکان معلول کمتری متولد شوند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
امید بخدا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۴ - ۰۸ دی ۱۳۹۵
۰
۰
اره از سال دیگه خونه به خونه جمع آوری میشن تو راست میگی لعنت به پینوكیو !

نیازمندی ها