در نامه ای به جهانگیری اعلام شد

هشدار توکلی نسبت به مواضع فسادزای وزیر صنعت

سازمان دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نامه وزیر صنعت به گمرک در دفاع از شرکت گلدیران، نسبت به مواضع فسادزای وزیر صنعت هشدا داد.
کد خبر: ۹۸۳۵۶۵
هشدار توکلی نسبت به مواضع فسادزای وزیر صنعت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، در بخش هایی از نامه سازمان دیده بان شفافیت و عدالت به رئیس ستاد اقتصادمقاومتی و معاون اول رئیس جمهور آمده است: "جناب آقای مهندس اسحاق جهانگیری، چنانکه مستحضرید گمرک ایران با استفاده از اختیارات و پس از طی مراحل قانونی، اقدام به صدور حکم جریمه حدود 3 هزار میلیارد تومانی برای شرکت کره ای «ال‌جی» نموده و در مقابل جناب آقای نعمت زاده طی نامه ای به رئیس گمرک ایران شمول قاعده تخلف بر محموله های وارداتی این شرکت را نامرتبط و خواستار لغو فوری جریمه 3 هزار میلیاردی شده‌ است.

دیدبان شفافیت و عدالت به لحاظ محتوا و مستندات، مدافع یا مخالف وضع جریمه بر شرکت مذکور نیست اما وظیفه خود می‌داند در خصوص رویه معیوب و مشکوک فوق و نسبت به تداوم مواضع فسادزای وزیر صنعت، معدن و تجارت هشدار دهد.

این اقدام از جهت آثار رانت‌جویانه نیز سزاوار تقبیح است. برای جنابعالی که سال‌ها سابقه مدیریت در عالی‌ترین سطوح بخش صنعت کشور را داشته‌اید روشن است که ثمره چنین دخالت‌ها و توصیه‌های قانون‌شکنانه‌ای، تقویت مناسبات ناسالم میان بخش خصوصی (داخلی یا خارجی) و مقامات قوه مجریه یا مقننه خواهد بود.

به بیان دیگر هر شرکتی که از رانت ارتباط و نفوذ بیشتری در وزارتخانه مربوط به خود برخوردار باشد خواهد توانست با استفاده از توصیه‌نامه وزیر یا نمایندگان مجلس، نه تنها با سهولت بیشتری به مجوزها و اعتبارات دسترسی داشته باشد بلکه حتی در صورت احراز تخلف نیز خواهد توانست از پرداخت جریمه شانه خالی کند.

البته با تأسف باید گفت مصادیق چنین مواضع فسادپروری در دوران وزارت جناب آقای نعمت زاده، کم نبوده و نیست اما از جنابعالی به عنوان رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انتظار می‌رود بر اساس مفاد بند 19 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، در خصوص چنین بدعت‌هایی که در کنار غیرقانونی بودن، مصداق بارز «زمینه‌های فسادزا» محسوب می‌شود (اگر خود نتیجه مناسبات مفسدانه نبوده باشد) موضع و اقدام مناسب اتخاذ نمایید."

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
جانباز و بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۹ - ۰۸ دی ۱۳۹۵
۰
۰
وزیری كه خودش مدیر عامل بیش از نوزده شركت باشد وضعش بهتر از این نیست آقای روحانی به پاس زحماتی كه در انتخابات ریاست جمهوری برایش كشیده است این اختیارات را داده تا هر كاری را در این مملكت انجام دهد و گرنه این آقا اصلا توان حرف زدن را هم ندارد چه رسد به مدیریت . خون مردم را این وزیر در شیشه كرده است خدا می داند.
عضنفر
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۵ - ۰۸ دی ۱۳۹۵
۰
۰
البته این اقای نعمت زاده عاشق سینه چاك خودرو ساز داخلی بوده و تاكنون هر تصمیمی كه علیه به اصطلاح خودرو ساز در جهت ارتقای كیفیت و جلب رضایت مشتریان بیچاره گرفته شده این اقا اونو وتو كرده .نمونش آب كردن 130 هزار آفتابه لگن بود كه پارسال 6 روزه اونا را با یك كلك رشتی به این ملت بدبخت فروخت و این خورو سازها را نجات داد از روزی كه بعنوان وزیر انتخاب شد معلوم بود كاسه ای زیر نیم كاسه اش است
الف مرندی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۰۸ دی ۱۳۹۵
۰
۰
شرم بر وزیر مملكت، این پول رو بگیر خرج فقیر فقرا كن نمونش رو همین دیروز داشتیم تو شهریار!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۳ - ۰۸ دی ۱۳۹۵
۰
۰
وزیر محترم صنعت وتجارات لازم است برای چند دهمین بار باز نشسته شود چون دیگر هر فردی وقتی توان كاریش بحدی میرسد دیگر تصمیم گیری برایش بسیار مشكل است وتوان این همه مسولیت سنگین را نمیتواند بدوش بكشد. بنا بر این اگر كسی مبلغ یك هزار تومان از اموال مملكت بردارد بوق كرنا انچنان بر پا می كنند كه از بیت المال برده است ولی اقای وزیر مبلغ سه هزار میلیارد تومان جریمه شركتی كه در این مدت سی و اندی سال انقلاب سود های بسیار كلانی از این مملكت واین ملت انقلابی كه حد اكثر مردم با حقوق بخور بمیر نه بخور نمیر زندگی میكنند سود برده است ولی حالا اقای وزیر از كیسه كی این مبلغ به شركت ال جی می بخشد الله اعلم مگر این مبلغ متعلق به این ملت نیست

نیازمندی ها