jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۸۳۰۱۳   ۰۷ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در جام جهانی پادوای ایتالیا جبران می‌کنم

پاکدامن: خودم، مقصر باخت هستم

علی پاکدامن در جایزه بزرگ شمشیربازی مکزیک هم نتیجه‌ای را که می‌خواست، نگرفت. او سی و هفتم شد. شمشیرباز المپیکی خودش را مقصر می‌داند: من آن طور که می‌خواستم، نتوانستم بازی کنم. البته اشتباه از خودم بود. حریفم را دست‌کم گرفتم.

به جای این که روی بازی‌ام تمرکز کنم، به بازی بعدی مقابل حریف ایتالیایی فکر می‌کردم. به خاطر همین باختم. او البته این قضیه را به بالا رفتن توقع از خودش ربط می‌دهد: با این که کار من اشتباه بود، اما این مساله به بالا رفتن توقع از خودم ربط دارد. نه این که حریف من،حریف راحتی بود، اما باخت مقابل شمشیرباز آمریکایی برایم سنگین بود درحالی که او حریف دست و پا بسته‌ای هم نیست. ملی‌پوش سابر، باخت شمشیربازان المپیکی را به دلیل سطح بالای رقابت‌ها می‌داند: سطح شمشیربازی کل دنیا بالا رفته و از طرفی، بازی شمشیربازان به هم نزدیک شده است.

وقتی نفر اول المپیک به شمشیرباز آلمانی می‌بازد، به خاطر افت او نیست، بلکه همه به مکزیک آمده بودند که برای رنکینگ جهانی امتیاز جمع کنند، چراکه امتیاز جایزه بزرگ مکزیک، ضریب 5/1 برابری دارد، بنابراین همه برای بالا کشیدن خودشان خودکشی می‌کنند. او که رنکینگش به خاطر باخت در سنگال، سه پله سقوط کرده، می‌گوید: من سال قبل رنکینگ 64 را داشتم، امسال هم همان را دارم. البته به خاطر نتیجه‌ام در جام جهانی سنگال، سه پله سقوط کردم، اما می‌خواهم در جام جهانی پادوای ایتالیا جبران کنم. پاکدامن خوشحال است که پیمان فخری حالا فقط مربی آنهاست و مشغله دیگری ندارد: واقعا استعفای فخری از دبیری فدراسیون بهترین اتفاق برای ماست، چراکه او فشار زیادی را تحمل می‌کرد. تا وقتی در اردو بود که با ما سر و کله می‌زد و بعد هم با هزار خستگی به فدراسیون می‌رفت تا به کارهایش برسد، اما حالا هم فرصت بیشتری برای ما دارد و هم می‌تواند استراحت بیشتری کند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر