نشست کمیسیون برجام در گفتگوی جام جم آنلاین با عضو کمیسیون امنیت ملی:

نشست 21دی آزمونی برای دولتهای اروپایی/ تلاش آمریکا برای تحریم پیشا قطعنامه‎ای در وین

وزیر امور خارجه ایران در نامه ای رسمی به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام، برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام را خواستار شد.
کد خبر: ۹۷۹۴۸۳
ظریف خواستار برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف با ارسال نامه رسمی به خانم فدریکا موگرینی، هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام، خواستار برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام جهت رسیدگی به اقدام اخیر آمریکا در تمدید قانون تحریم های ایران شد.

ظریف در این نامه با اشاره به پایبندی کامل ایران به تعهدات خود طی یک سال و نیم گذشته، ماهیت 'متقابل' تعهدات مندرج در برجام و خصوصیت 'چندجانبه بودن' این سند را یادآور شده و تصریح کرد: حفظ تمامیت و انسجام برجام و پایداری آن مستلزم توجه همه طرف های برجام نسبت به تداوم اجرای مفاد آن از سوی همه اعضا می باشد.

وزیر امور خارجه با اشاره به تکرار بدعهدی و اهمال آمریکا در اجرای تعهدات خود، از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی که مسئولیت هماهنگی کمیسیون مشترک را بر عهده دارد، درخواست کرد ضمن اطلاع رسانی لازم به کلیه طرف های برجام، تمهیدات لازم برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و نیز کارگروه تحریم های کمیسیون مشترک جهت رسیدگی به اقدام اخیر آمریکا را اتخاذ نماید.

رئیس جمهوری کشورمان طی نامه مورخ 23 آذر، وزارت امور خارجه را موظف به پیگیری موضوع بدعهدی آمریکا با استفاده از سازوکارهای پیش بینی شده در برجام کرده بودند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
بهروزرجبی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۴ - ۲۷ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
سلام.باید با اینگوته افرادبدون هیچ ترحمی بشدت برخورد شوداتفاقا راه جنایت رااین خانم همواركرده است وبایداشد مجازات برایش درنظرگرفته واعمال شودتا دیگر كسی جرات نكند برای تحقق نیات پلیدش، ازعواطف ،اعتقادات واعتمادمردم اینچنین موذیانه وشیطانی سوء استفاده كند.

نیازمندی ها