آکادمی اسکار فهرست 9 فیلم راه یافته به فهرست کوتاه اسکار شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی را منتشر کرد.
کد خبر: ۹۷۹۳۱۹
«فروشنده» به جمع 9 نامزد اسکار خارجی راه یافت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی نماینده سینمای ایران در جوایز اسکار 2017 به همراه فیلم‌هایی از کشورهای آلمان، استرالیا، کانادا، دانمارک، روسیه، سوئد، سوئیس و نروژ به جمع 9 نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی راه یافت.

فیلم «فروشنده» پس از درخشش در جشنواره کن 2016 و کسب جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگری مرد، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم شیکاگو، جایزه بهترین فیلم بین‌المللی از جشنواره فیلم مونیخ آلمان، جایزه بهترین فیلم جشنواره «وایادولید» در کشور اسپانیا، جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره فیلم بمبئی، عنوان بهترین فیلم خارجی سال را از نگاه هیئت ملی نقد امریکا از آن خود کرده و به جمع نامزدهای نهایی جوایز گلدن گلوب در شاخه بهترین فیلم خارجی نیز راه یافته است.

فرهادی در سال 2012 با فیلم «جدایی نادر از سیمین» جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی را برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

«تونی ادرمن» به کارگردانی «مارن اِده» نماینده سینمای آلمان، «تانا» به کارگردانی «بنتلی دین» و «مارتین باتلر» از استرالیا، «این تنها پایان جهان است» ساخته «زاویه دولان» از کانادا، «سرزمین مین» ساخته «مارتین زاندولیت» به نمایندگی از سینمای دانمارک، «انتخاب پادشاه» ساخته «اریک پوپه» از نروژ، فیلم «بهشت» به کارگردانی «آندری کونچالوفسکی» از روسیه، «مردی به نام اُو» ساخته «هانس هولم» از سوئد و انیمیشن «زندگی من به عنوان یک کدو» ساخته «کلود باراس» از سینمای سوئیس، هشت رقیب فرهادی برای کسب اسکار خارجی 2017 هستند.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۷ روز ۲۴ ژانویه ( بهمن ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره این رویدادسینمایی نیز روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
رضا از بوشهر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۲۶ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
درود بر اصغر فرهادی عزیز

نیازمندی ها