وبسایت یوتیوب که برای پخش ویدئو روی اینترنت است، کانال تلویزیون کره شمالی روی این وبسایت را بسته است.
کد خبر: ۹۷۹۳۱۴
یوتیوب کانال تلویزیون کره شمالی را مسدود کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، در حال حاضر صفحه "تلویزیون مرکزی کره" حاوی این پیام است که این کانال "بابت نقض آیین‌نامه یوتیوب قطع شده است."

شبکه تلویزیونی کره شمالی در این کانال خبرهای روزانه و خبرهای فوری را پخش می‌کرد.

طبق بعضی گزارش‌ها دلیل این اقدام یوتیوب می‌تواند این بوده باشد که حکومت پیونگ‌یانگ از محل آگهی‌های روی یوتیوب درآمد داشته است که این خلاف تحریم‌های آمریکا علیه این کشور است.

تحریم‌هایی که وزارت خزانه‌داری آمریکا در مارس گذشته، حدود ده ماه پیش، علیه کره شمالی وضع کرد، تجارت و مراوده مالی با سازمان "تبلیغ و تهییج" کره شمالی را برای افراد و شرکت‌های آمریکایی ممنوع کرده است.

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته است گوگل که صاحب یوتیوب است، ظاهرا این کانال را ماه گذشته و برای پرهیز از نقض تحریم‌ها بسته است.

به گزارش بی.بی.سی گوگل حاضر نشده است در این باره توضیح دقیقی بدهد ولی گفته است: "ما درباره ویدئوها و کانال‌ها مورد به مورد نظری نمی‌دهیم. ولی حساب‌هایی که قوانین استفاده یا آیین‌نامه گروهی ما را نقض کنند، و همین‌طور در مواردی که قانون از ما بخواهد، از کار می‌اندازیم."

در ژانویه گذشته، حدود یک سال پیش، این کانال یوتیوبی تلویزیون کره شمالی، به طور زنده اخباری درباره آزمایش هسته‌ای که حکومت پیونگ‌یانگ آن را موفق می‌خواند، منتشر می‌کرد. بعدتر کارشناسان این ادعای موفقیت را زیر سوال بردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها