وزیر کشور:

افرادی تحت تاثیر وهابیت و تکفیری ها در صف انتحار قرار گرفته اند

وزیر کشور گفت: با حضور زنان در هیات اجرایی انتخابات به طور کامل موافق هستم. در این زمینه دستوراتی داده شده بود و تعداد زنان در هیات‌های اجرایی را می‌توان افزایش داد.
کد خبر: ۹۷۸۵۰۹
افرادی تحت تاثیر وهابیت و تکفیری ها در صف انتحار قرار گرفته اند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست هم اندیشی زنان فعال و نخبه سیاسی که امروز در وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: انتصاب مشاور امور بانوان و خانواده و فرمانداری‌ها اقدام خوبی است که این کار دنبال شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: قرار بود فضای سیاسی را آرام و فعال نگهداریم و بهره گیری از چنین فضایی را تسریع و تسهیل کنیم. علاوه بر آن مشارکت را در حوزه سیاسی تقویت و انتخابات را به خوبی برگزار کنیم و تلاش کرده‌ایم در این زمینه‌ها گام برداریم.

وزیر کشور درباره لایحه جامع انتخابات تصریح کرد: این لایحه بسیار مهم است و آن را آماده کردیم و به دولت ارائه دادیم. البته صبر کردیم که سیاست‌های کلان از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شود و ما لایحه را با این سیاست‌ها تطبیق دادیم و قرار است لایحه جامع انتخابات به زودی در صحن دولت مطرح شود.

وی درباره ارائه مجوز به احزاب اظهار کرد: همه مجوزهای مربوط به احزاب تعیین تکلیف شده است و موردی نداریم که مجوز صادر نشده باشد. البته در مسیر تصویب برخی از درخواست‌ها مشکلاتی داشتیم. مواردی نیز در زمینه فعالیت استانی احزاب و گروه‌های سیاسی مطرح بود و ما تلاش کردیم زمینه فعالیت و مشارکت آنها فراهم شود.

رحمانی فضلی انتصابات در وزارت کشور را چند وجهی، پیچیده و دارای ظرایف دانست و تصریح کرد: فرماندار فقط کار سیاسی انجام نمی‌دهد و هر مشکلی را در هر دستگاه حاکمیتی و غیر حاکمیتی باید مدیریت کند.

وی اضافه کرد: زمانی که من به عنوان وزیر کشور منصوب شدم 80 درصد از نیروهای مدیریتی در وزارت کشور مانند فرمانداران از خارج از وزارت کشور منصوب شده بودند. این وضعیت میزان انگیزه و مدیریت پذیری را دچار مشکل می‌کند. اما در حال حاضر بیش از 80 درصد از افراد فعال در وزارت کشور از نیروهای داخل این وزارتخانه هستند.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از 60 معاون فرماندار زن در وزارت کشور فعالیت می‌کنند گفت: این اقدامات موجب کادرسازی می‌شود و می‌توان از این نیروها در دوره بعد بهره برد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: تلاش کردیم تا انتصابات در وزارت کشور در موعد مقرر انجام شود. انتصاب استانداران دو ماه به طول انجامید. با وجود اینکه در ساختار حکومتی کشور تمام دستگاه‌های اجرایی تابع دولت نیستند هیچ گونه اختلافی که موجب خلل در روند کار شود به وجود نیامد. این وضعیت نتیجه تلاش برای آرامش و ثبات در کشور بوده است.

وی با بیان اینکه امن‌ترین کشور منطقه هستیم تصریح کرد: هیچ مشکلی در زمینه تامین امنیت داخلی نداریم. این وضعیت به معنای نبود تهدید برای کشور نیست. چرا که روزانه با تهدیدات امنیتی مواجه هستیم و با آن مقابله می‌کنیم. در حال حاضر افرادی تحت تاثیر جریانات وهابیت و تکفیری در صف انتحار قرار گرفتند و این گروه‌ها را کشورهای مرتجع و صهیونیست‌ها مدیریت می‌کنند.

رحمانی فضلی اضافه کرد: در حوزه اجتماعی مناسباتی در جامعه بوده که روند نارضایتی‌ها را افزایش داده و این نارضایتی‌ها متاسفانه با اهداف سیاسی و منافع برخی از کشورها گره خورده است و نارضایتی اجتماعی تبدیل به نارضایتی امنیتی شده است.

وی تاکید کرد: در صورت برخورداری از آرامش و امنیت فعالیت سیاسی معنا پیدا می‌کند اسناد و مدارک نشان می‌دهد که هدف دشمنان ضربه به ایران است چون کشور ما مرکز تحول بیداری اسلامی محسوب می‌شود و با توجه به تغییرات و تحولات سریع باید وضعیت را مدیریت کنیم. وحدت و انسجام داخلی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و هر کس که موجب ایجاد تنش در جامعه شده است مردم دست رد به سینه او زده‌اند.

رحمانی فضلی با تاکید بر ضرورت تقویت مشارکت و همکاری مردم گفت: در دنیا با مشارکت مردم امور محقق می‌شود و مردم پایه اصلی حکومت هستند. امنیت پایدار و توسعه اقتصادی نیز روی دوش مردم است و به نقش مردم باید توجه کنیم.

وی با اشاره به نقش احزاب اظهار کرد: حزب نباید به شورای مرکزی و چند دفتر در استان‌ها محدود شود ، بلکه باید به داخل مردم برویم و از خواست‌ها و مطالبات واقعی آنها آگاه شویم. البته ممکن است احزاب در اعمال سلیقه و روش‌ها متفاوت عمل کنند.

رحمانی فضلی با اشاره به مشارکت زنان در عرصه اجتماع گفت: در اعتقادات دینی ما هیچ مانعی برای فعالیت زنان در عرصه اجتماع نیست، در قانون اساسی، فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری منعی دیده نمی‌شود اما در برخی از قوانین موضوعه ممکن است تبعیض‌هایی دیده شود که می‌تواند در مجلس اصلاح شود.

وی اضافه کرد: زمینه‌های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی در زمینه مشارکت زنان در عرصه اجتماعی نقش دارند. البته از سوی دیگر باید توجه کنیم که تولد احزاب در کشور ناقص الخلقه بوده یا احزاب مانند حزب توده وابسته بوده‌اند و برخی احزاب نیز در اوایل انقلاب ناآرامی‌هایی را در جامعه به وجود آوردند. البته اکنون شرایط نسبت به سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی تغییراتی کرده است و تعداد احزاب زیاد شده است.

وی تاکید کرد: ساختار سیاسی و قدرت از جمله مواردی بوده که موجب رشد زنان نشده است و این وضعیت تبدیل به باورهای فرهنگی و اقتصادی شده که برای تغییر آن باید کار کنیم و حتما موفق می‌شویم.

وی با اشاره به انتخابات آینده گفت: انتخابات پیش رو پیچیده است؛ چرا که شامل انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا و برخی مناطق مجلس می‌شود و ما برای اجرای آن سه نوع قانون و ده‌ها دستورالعمل را باید مد نظر قرار دهیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها