جنجال بر سر شلوار وزیر دفاع آلمان در عربستان +عکس

وزیر دفاع آلمان، در دیدار با مقامات سعودی در عربستان، حاضر نشد حجاب بپوشد.
کد خبر: ۹۷۸۳۹۷
جنجال بر سر شلوار وزیر دفاع آلمان در عربستان +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از العالم، به نوشتۀ روزنامۀ آلمانی بیلد، « اورسولا وان در لاین » حاضر نشد لباسهایی را که سفارت آلمان در عربستان در اختیار هیأت آلمانی قرار داده بود را به تن کند و با کت و شلوار و موهای باز به دیدار ولیعهد عربستان رفت و با زیرپا گذاشتن پروتکل عربستان، همگان را شگفت زده کرد.

اورسولا وان در لاین، وزیر دفاع 58 ساله، از اعضای حزب دموکرات مسیحیِ آلمان به ریاست آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور است، در دیدارِ روزِ پنج شنبۀ خود با مقامات سعودی، در حالی که همۀ مردان حاضر در جلسه دشداشه به تن داشتند، او شلوار به پا داشت و موهای بور خود را باز گذاشته بود.

به نوشتۀ بیلد در حالی که حجاب زنان در عربستان اجباری است، وزیر دفاع آلمان در توجیه خودداری از پوشیدن حجاب در دیدار با مقامات سعودی گفت: من به آداب و رسوم دیگر کشورها احترام می گذارم، به عنوان مثال در کشورهای عربی، با دست چپ غذا نمی خورند زیرا آن را تمیز نمی دانند، من تا حد امکان سعی می کنم به قواعد مربوط به فرهنگ و رسوم محلی پایبند باشم اما در فرهنگ پذیری کشور میزبان، حد و مرزی برای خودم قائلم. من حاضر نیستم حجاب بپوشم یا شلوار به پا نکنم.

روزنامۀ بیلد با تاکید بر این که مسئولان سعودی همواره از همۀ سران غربی می خواهند پیش از دیدارهای رسمی به عادات و رسوم مربوط به پوشش پایبند باشند؛ خاطر نشان کرد: این موضوع حتی به زنان همراه مقامات اعم از مترجمان و خبرنگاران و پرسنل همراه نیز گوشزد می شود.

اما وزیر دفاع آلمان نه تنها شخصاً از پوشیدن حجاب خودداری کرد، بلکه نگذاشت هیأت همراهش نیز حجاب بپوشند و در این خصوص گفت: نمی پذیریم که زنان هیأت همراهم به پوشیدن عبا ملزم شوند، زیرا آزادی انتخاب لباس، حق زنان و مردان است و وقتی زنان هم سفرم را مجبور می کنند لباس خاصی به تن کنند، آزرده خاطر می شوم.

به نوشتۀ روزنامۀ بیلد، پرسنل حراست و کارمندان سعودی از دیدنِ عدم پایبندی وزیر دفاع آلمان و هیأت همراهش به پروتکلِ پوشش، غافلگیر شدند، اما واکنشی نشان ندادند.روزنامۀ آلمانی تاکید کرد که عربستان، در کانون انتقادات بین المللی است و علت آن، نقض حقوق زنان است به طوری که رانندگی زنان در این کشور ممنوع است و 80 درصد از زنان، از پیوستن به بازار کار محروم هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۶
samira
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
۰
۰
تیتر به محتوای متن نمیخوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!
026
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
۰
۰
البته عرب ها هم زیاد براشون فرقی نداشته ظاهرا با حجاب باشه یا نباشه
نوذر
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
۰
۰
آفرین خانم موبور كه زیربار زور سعودی نرفته.
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
نوذر عزیز اگر ان خانم موبور در ایران هم چنین برخوردی می نمود باز افرین هم داشت یا فقط مرگ برای همسایه خوبه
مادر ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
۰
۰
مگر عربستان كشور مسلمانیه ؟كشور وهابی احمق.
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
۰
۰
خیلی هم خوب همه باید آزاد باشند ...

نیازمندی ها