رییس جامعه تورگردانان گفت : تعداد گردشگران ورودی به کشور افزایش یافته است و پیش بینی می شود تعداد گردشگران خارجی تا پایان سال 12 درصد رشد داشته باشد .
کد خبر: ۹۷۸۳۴۴
تقاضای سفر به ایران بالاست ،مشکل اقامت داریم/ وزارت نفت هتل توریست ها را اشغال می کند

ابراهیم پورفرج در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین با اشاره به اینکه گردشگران زیادی تمایل سفر به ایران را دارند اظهار داشت : از ابتدای سال تا کنون ورود گردشگران خارجی به کشور 12 درصد رشد را تجربه کرده و تعداد آنها از 5 میلیون گردشگر عبور کرده است و پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد آنها به بیش از 5 میلیون و 300 هزارگردشگر برسد. اما متاسفانه امکانات کشور ازجمله هتلها جوابگوی گردشگران نیست و باید برای اقامت آنها فکری شود.

وی تاکید کرد که اگر امکانات کشور برای ورود گردشگران فراهم بود هم اینک باید روی رقم های 8-9 میلیون گردشگر صحبت می شد .

به گفته پورفرج از آنجائیکه تقاضای سفر به ایران بالاست باید زمینه ای را فراهم کنیم تا بتوانیم به آنها خدمات ارائه دهیم اما همین هتل های موجود هم گاهی درفصل های پر توریست از سوی دستگاههای دیگر برای برگزاری همایش و سمینار رزرو می شود .

وی افزود : بهترین فصل آمدن توریست در کشور فصل بهار و پاییز است اما برخی از وزارتخانه ها از جمله وزارت نفت در این فصلها با رزرو اتاقها برای مهمان هایشان عملا این ظرفیت را اشغال می کنند ، البته ما مشکلی با برگزاری همایش و سیمنارهای تخصصی نداریم اما بهتر است برگزاری این مراسم در فصل تابستان و زمستان صورت گیرد تا تداخلی با ماههای اوج ورود توریست به کشور نداشته باشد .

رییس جامعه تورگردانان در پاسخ به این پرسش که درآمد حاصل از ورود هر توریست به کشور چقدر است گفت :هزار و 700 دلار درآمد حاصل از ورود هر گردشگر خارجی به کشور است که درآمد امروز ماست اما اگر محدودیت های استفاده از مستر کارت و ویزا کارت برداشته شود این درآمد می تواند 40 تا 50 درصد افزایش یابد ،‌چرا که گردشگر هم اکنون با پول تو جیبی خود وارد کشور می شود و نمی تواند از کارت های اعتباری خود استفاه کند و اگر این محدودیت ها برداشته شود درآمد حاصل از ورود گردشگر افزایش می یابد .

رئیس جامعه تورگردانان با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری و کسب درآمد از این محل گفت : فروش 100 بشکه نفت به اندازه درآمدی که یک گردشگر برای کشور حاصل می‌کند منفعت ندارد. ما می‌خواهیم که کشور را از درآمد تک‌محصولی نجات دهیم، بنابراین از وزارت نفت هم می خواهیم تا در فصل اوج گردشگری همایش بین‌المللی برگزارنکند تا هتل‌ها اشغال نشود چرا که همایش‌ها می‌تواند در فصل خلوت که گردشگر هم نمی‌آید برگزار شود، در این صورت هتل‌ها کل سال تکمیل ظرفیت شده‌اند واین درآمد از هر دوبخش حاصل خواهد شد. اگر همین یک مشکل برطرف شود، حتما مشکلات دیگر نیز در پی آن برطرف خواهد شد.

سیما رادمنش -جام جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۷
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۰ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
با سلام
حتما كه نباید تو هتل چند ستاره اقامتشون بدین یه منزل ساده و تمیز شهری هم میتونه كارشونو را بندازه زیاد سختش نكنین
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۱ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵
مگر بسیجی هستند كه نویه منزل ساده و تمیز شهری اسكان شون بدهند
نفت سنگین دریای شمال
Spain
۱۰:۰۲ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
پول كه از كیسه مهمان بود .................. وزارت نفت كم مونده ایران رو ببلعه
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
این چه جور وزارت نفتی هستش كه خودش هتل و یا جای مناسب برای برگزاری همایش ها و جلسات خودش رو نداره؟!!!!! شتر سواری كه دلا دلا نمیشه.... یارو یك نفر سرمایه دار هستش برا خودش تشكیلاتی داره اون وقت شما یك وزارت خونه بزرگ و این همه درآمد در سالیان دراز داشتید ولی یك هتل برای پیشرفت كارها نساختید
احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
خوب وزارت نفتی ها هم خارجی هستند.مگر سیستم اداره آن هنوز به شكلی نیست كه شركت دارسی انگلیسی طراحی كرد. نظام پرداخت متفاوت، بهداشت و درمان جدا، ویلا های جداگانه، خانه های سازمانی جدا با حصار و نگهبان و دوربین مدار بسته، امكانات رفاهی و رستوران جداگانه و ....
بازم بگم.
راستش این نظام اداره شركت نفت به نظر ركن فساد اقتصادی است و بسیاری از سازمانها هم از آنها الگوبرداری كرده اند.
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
البته خوب مهمانانی هم كه برا ی شركت در سمینار از كشورهای دیگر وارد ایران می شوند اینها هم به نوعی گردشگر كاری به حساب می آیند و درآمد برای كشور دارد اما به قول رییس جامعه تورگردانان اگر برگزاری سمینارهای بین المللی در فصول غیر پیك گردشگر باشه هم اتاق كم نمی اوریم هم از دو بخش عایدی نصیب كشور می شه.
مشتی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
برید اول توالتها و دستشوئی ها رو درست كنین بعد توریسم دعوت كنین با این وضع كه مایع دسشوئی تو سرویسها گیر نمیاد یا آفتابشو دزدیدن توریسم كه هیچی تروریسم هم نمیاد !!!

نیازمندی ها