jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۷۸۲۷۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در همایش فرماندهان و مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) درباره انتقادات مطرح‌شده نسبت به قرارداد اخیر برای خرید ده فروند کشتی از کره‌جنوبی اظهار کرد: هیچ قرارداد خارجی نباید منعقد شود مگر این‌که پیوست انتقال فناوری در کنار آن مورد توجه قرار بگیرد؛ در مورد قرارداد ساخت کشتی‌های جدید، این قضیه به سال 2008 مربوط است؛ در آن زمان بیش از 25درصد مبلغ قرارداد به کره‌جنوبی پرداخت شده ولی تحریم‌ها مانع پرداخت بقیه پول شده بود.

به گزارش تسنیم، وی تصریح کرد: طرف کره‌ای ساخت کشتی‌ها را شروع کرده بود ولی چون بقیه هزینه‌ها را دریافت نکرده بود علیه ایران در مجامع جهانی اقامه دعوا کرد. به همین دلیل بعد از برجام و فراهم شدن زمینه انتقال پول، توانستیم با کاهش 25 درصدی مبلغ، به توافق برسیم.جهانگیری با بیان این که ایران در زمینه ساخت کشتی به پیشرفت‌های زیادی رسیده است،گفت: صدرا یکی از مهم ترین شرکت‌های ایرانی بود که دچار شرایط سختی شد، این یک دغدغه برای همه مسئولان شده بود به همین دلیل از سردار عبداللهی خواستیم صدرا را به مجموعه قرارگاه بازگرداند و دولت نیز حمایت‌های لازم را خواهد داشت و امروز شاهد این مساله هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر