jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۷۶۴۶۲ ۱۸ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بهروز افخمی، نویسنده و کارگردان سینما و آثاری چون «شوکران»، «روز فرشته» و «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»، یک فیلم دفاع مقدسی به زبان عربی می‌سازد.

آن‌طور که سینما پرس گزارش داد، بهروز افخمی این روزها در حال آماده‌سازی فیلمنامه‌ای با موضوع دفاع مقدس است. این فیلم به زبان عربی تولید می‌شود و مراحل پیش تولید را سپری می‌کند.

فیلم افخمی داستانی را روایت می‌کند که مربوط به دهه 60 است؛ داستانی که به اوج سال‌های دفاع مقدس باز‌می‌گردد.

موسسه فرهنگی و رسانه‌ای اوج تهیه این فیلم را به عهده دارد و احتمالا آماده‌سازی فیلمنامه تا بهمن طول خواهد کشید. همه صحنه‌های فیلم در جنوب کشور جلوی دوربین می‌رود و دانش اقباشاوی در نگارش فیلمنامه با افخمی همراه است.

افخمی پیش از این قصد داشت فیلم «آذرباد» را جلوی دوربین ببرد، اما با توجه به متمرکز شدن افخمی روی فیلمنامه فیلم دفاع مقدسی تولید آن منتفی است.

آخرین فیلم اکران شده افخمی، «روباه» بود که به ماجرای ترور دانشمندان هسته‌ای کشور می‌پرداخت و یک تریلر ضد جاسوسی بود. این فیلم در نوروز 94 روی پرده رفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر