jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۹۷۵۹۶۰   ۱۷ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۱:۰۲

کارگردان سریال «ولایت عشق» و «تنهاترین سردار» معتقد است که جشنواره فقط نباید پل ارتباطی بین شهرستان‌ها و مرکز باشد بلکه باید با شناسایی این جوانان، از آنها در مراکز استان ها استفاده کند.

فخیم‌زاده: جشنواره‌ها به حمایت منتخبان بپردازند

به گزارش جام جم آنلاین مهدی فخیم‌زاده کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما، اظهار کرد: در تولیدات نمایشی مراکز شاهد حضور بازیگران، هنرمندان و برنامه‌سازان با استعدادی بودیم که به دلیل نبود امکانات کمتر به آنها توجه شده است و دیده نشده‌اند.
وی افزود: جشنواره‌ها در کنار شناسایی و تشویق منتخبان باید به حمایت آنها نیز بپردازد. اگر بتوانیم زمینه‌ای را برای این جوانان با استعداد فراهم کنیم، گام بزرگی برای آینده آنها و برنامه‌سازی در سازمان صدا و سیما برداشته‌ایم. باید امکانات لازم برای این جوانان فراهم شود که بعد از انتخاب در جشنواره‌ها از آنها بیشتر استفاده شود.
فخیم‌زاده عنوان کرد: اگر نگاهی به گذشته هنرمندان در سینما و تلویزیون داشته باشیم، خواهیم دید که بیشتر بازیگران و مجریان و برنامه‌سازان، افرادی هستند که در شهرستان‌ها شروع به فعالیت کرده‌اند و به تدریج به عنوان چهره‌های شناخته شده هنری بدل شده‌اند.
وی تاکید کرد: جشنواره فقط نباید پل ارتباطی بین شهرستان‌ها و مرکز باشد بلکه باید با شناسایی این جوانان، از آنها در مراکز استان ها استفاده کند. جشنواره فرصت طلایی برای کشف استعدادهای گمنام و کمتر دیده شده است که تا به حال امکان دیده شدن و سنجش آنها فراهم نبوده است.
این بازیگر و کارگردان در پایان گفت: در جشنواره ها باید به برنامه‌هایی که صورت جمعی ساخته می‌شوند نگاه کرد و آنها را نیز مورد تقدیر قرار داد. بیشتر برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی یک کار گروهی است و نگاه به این برنامه‌ها و اهمیت دادن به آنها برنامه‌سازان را تشویق خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر