jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۷۴۴۲۹ ۱۳ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۹:۳۲

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: جان کری از اختیارات خود در رابطه با استثنا قائل شدن در خصوص تحریم های مرتبط با هسته ای استفاده می کند.

کربی: استثنا شدن تحریم های هسته ای از قانون ایسا

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، جان کربی گفت:انتظار ما این است که اوباما قانون تمدید تحریم های ایران را امضاء کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت همانطور که ما از گذشته گفته ایم تمدید تحریم های ایران ضرورتی ندارد.ما به سهم خود بر روی اهداف اصلی که البته ادامه اجرایی سازی طرح جامع اقدام مشترک است، تمرکز کرده ایم.در حالیکه معتقدیم که تمدید ضروری نیست ما همچنین به طور شفاف معتقدیم که تمدید کاملا شفاف همانند این تمدید کاملا در سازگاری با تعهدات ما در طرح جامع اقدام مشترک است.انتظار ما این است که رئیس جمهور این قانون را امضاء کند اما من همچنین لازم است که این موضوع را یادآوری کنم که وزیر امور خارجه جان کری از اختیارات مربوط به استثنا قائل شدن در خصوص تحریم های مرتبط با هسته ای استفاده می کند.ما همچنان بر اساس تعهدی که در برجام داده ایم از روز اجرا به این سو همه تحریم های مرتبط هسته ای را بر اساس اختیارات قانونی مستثنی می کنیم.تا مادامی که ایران به تعهداتش بر اساس توافق پایبند باشد ما هم به موضوع حفظ رفع تحریمها بر اساس تعهدمان پایبند خواهیم بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود:مهم است که یادآوری کنم که تمدید قانون تحریم های ایران توانایی آمریکا را برای عمل به تعهداتش محدود نمی کند و این موضوع دورنمای رفع تحریمها راکه ایران براساس توافق دریافت میکند به هر شکلی تحت تاثیر خود قرار نمی دهد.

کربی گفت:این قانون تمدید مستقیم برای تحریم هایی بود که از ده سال پیش وجود داشته اند.این یک تمدید ساده بود.شما باید به خاطر داشته باشید که بحث هایی درباره اصلاحات آن و یا تغییرات در آن وجود داشته است.

وی گفت:آنچه که من می گویم این است که ما هرگز فکر نکردیم که تمدید آن ضروری باشد اما با وجود این تمدید، وزیر خارجه تلاش خواهد کرد تا از اختیارات خود در رابطه با استثنا قائل شدن در خصوص تحریم های مرتبط با هسته ای که بخشی از توافق ایران است، استفاده کند.بنابراین نکته ای که تلاش می کنم روشن کنم این است که ما قصد داریم که به تعهداتمان تحت طرح اقدام مشترک چه با تمدید یا بدون تمدید عمل کنیم.ما معتقدیم که این کار ضروری نبود و حالا کنگره آن را تصویب کرد ه است و همانطور که گفتم به نظرم کاخ سفید هم اعلام کرده است که آنها انتظار دارند که رئیس جمهور آن را امضاء کند.ما همچنان به تعهداتمان تحت طرح اقدام مشترک پایبند خواهیم بود.وزیر خارجه تلاش خواهد کرد تا از اختیارات خود در رابطه با استثنا قائل شدن در خصوص تحریم های مرتبط با هسته ای استفاده کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
-
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
ما بیداریم وگول حرفهایتان را نمی خوریم. مسئولین به وظیفه خود عمل كنند.
۰
۰
s
-
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
و همچنان گره زدن موجودیت برجام با ابهامات تحریمی و توجیه متفكرین این دولت . مایه شرمساری و تاسفه... قبل از برجام گفتید چارچوب همه تحریم ها شكسته میشه بعدش گفتین از اول قرار بود تحریم هسته ای برداشته بشه نه همه تحریم ها حالا هم هرچی جلو تر میریم حلقه ی منفعت ساختگی از برجام هم هی تنگ تر میشه خب ما متوجه نشدیم این تیم زبده متفكر رفتن مذاكره كردن چه تحریم هایی در عــــــــــمـــــــل برداشته شده ؟، درضمن فروش نفت بیشتر هم ثابت شده دولت رو در یك خوش خیالی فرو میبره كه فكر كنه اقتصاد كشور عالیه وگرنه این سرمایه ملی با خاك این كشور تفاوت نمیكنه.
۰
۰
علی
-
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
البته هر قدمی درهر ثانیه ای كه به نفع كشور برداشته شود برگ برنده است همیشه بایستی واقع گرا بود گرچه هنوز خیلی مشكلات هست (بیكاری ،دیر حقوق دادن كارگران در پروژه ها قطع شدن لیستهای بیمه كارگران درپروژه ها تعطیلی پروژه ها وكارخانه هاو.... ولی یك كشور دربرابر 5كشور آری سختی ها هست تحریم ها هست شیطنتها هست ولی ما بقول( رهبر كبیر با نرمش قهرمانانه) حداقل ماهیت جهان را آشكار ساختیم و واقفیم به این مسائل كه كینه توزی ها تمامی نداره ازقبل از اسلام وبعد از آن فقط بیدار باش واز دشمن داخلی بترس دشمن خارجی ظاهر وباطنش برای كشور ما مشخص است اینقدر سوهان روح همدیگر نباشیم وانتقاد درست انجام دهیم.
مسعود
-
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
شما آمریكائیها دروغگو هستید .وجز به منافع نامشروع خود به چیز دیگری فكر نمكنید . از مسئولین میخواهیم پاسخ دندانشكنی به این اقدامات اخیر آمریكائیها بدهند.ما منتظر پاسخ محكم مسئولین هستیم.
۰
۰
رضا
-
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
بنده نوازی میفرمایید
۰
۰
روح الله
-
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
شما بوزینه های امریكایی همیشه دنبال ولگردی در عالم سیاست هستیید و در اخر مثل خر در گل میمانید // لعنت بر اوباش امریكایی
۰
۰

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر