یکی از سناتورهای ارشد جمهوری‌خواه به ترامپ پیشنهاد کرد به جای لغو توافق هسته‌ای، آن را با سخت‌گیری اجرا کند.
کد خبر: ۹۷۲۰۲۵
کورکر: ترامپ باید برجام را با سخت‌گیری اجرا کند

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از فارس، «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که پیش از این به عنوان یکی از منتقدان سرسخت توافق هسته‌ای با ایران شناخته می‌شد، به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا توصیه کرد که به این توافق پایبند بماند و آن را با سخت‌گیری اجرا کند تا نهایتا تهران ناقض توافق باشد.

به نوشته پایگاه «تایمز فری پرس»، کورکر که نامش برای تصدی وزارت خارجه آمریکا هم مطرح شده، روز دوشنبه به گروهی از خبرنگاران گفته است: «فکر نمی‌کنم این کار (لغو توافق) شروع خوبی باشد. اگر توافق را همین ابتدا پاره کنید، بیش از آنکه به آن‌ها آسیب برسانید، خودتان ضرر کرده‌اید، چراکه آن‌ها همین حالا به تمام دارایی‌هایشان دسترسی پیدا کرده‌اند.»

ترامپ که دو هفته قبل در انتخابات پیروز شد، در طول رقابت‌های انتخاباتی توافق هسته‌ای را «فاجعه» خوانده بود. وی ابتدا از پاره کردن توافق سخن گفت و بعدها از این موضع عقب‌نشینی کرد و گفت آن را با سخت‌گیری اجرا می‌کند.

کورکر گفت ترامپ باید به جای لغو توافق، لحن سخت‌گیرانه‌تری در قبال ایران در دستور کار قرار دهد و با اقدامات منطقه‌ای ایران مقابله کند.

وی افزود: «یکی از دلایلی که تا آن حد با این پیمان مخالف بودم، این بود که ما تمام اهرم‌های فشار خود را همان ابتدا واگذار کردیم. به عقیده من، بهترین رویکرد برای رئیس‌جمهور جدید می‌تواند برخورد با موارد نقشی باشد که این روزها اتفاق می‌افتد.»

او گفت آمریکا باید با اجرای سفت و سخت توافق هسته‌ای، ایران را به سمت نقض توافق هسته‌ای سوق دهد.

وی گفت: «بنابراین، به نظرم بهترین کار در ابتدا این است که با اجرای قدرتمند (توافق) آغاز کنیم و فشار آوریم و حمایت جلب کنیم. با این کار این امکان وجود دارد که بر توافق غلبه شود یا اینکه این توافق به واسطه اقداماتی که ایران انجام می‌دهد یا نمی‌دهد، باطل شود.»

کورکر تأکید کرد که با اجرای سخت‌گیرانه توافق هسته‌ای و ائتلاف‌سازی «احتمال اینکه کشوری چون ایران وارد چنین مسیری شود، بسیار زیاد است. احساس من این است که این دقیقا کاری است که دولت جدید انجام خواهد داد.»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
نیكورزمنده بسیجی
-
۰۹:۵۲ - ۰۴ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
احتمالا كسی را پیدا نكردن ورفتند واز میان زباله دان تاریخ این احمق را پیدا كردند.گفتند دلشان خوش باشد. حالا رئیس انجمن واردات خودرو میخواهد ازاین كشور بی صفت خودرو وارد كشورمان كرده و كشور را نجس كند.اقای رئیس انجمن كمی این مطالب را مطالعه كنید بد نیست.مرگ بر امریكا .
ث
-
۱۰:۲۹ - ۰۴ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
اینها می خوان برجام رو در عمل بی اثر كنن و كاری كنن كه كه ما برجام رو نقض كنیم تا دلیل تحریم ، حمله یا هرچیزی كه فكرش رو میكنید رو پیدا كنن . با این كار هم در 30 سال آینده صنعت هسته ای مون عقب میوفته هم باید كشك بسابیم!!!
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها