jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۷۰۷۶۱   ۰۱ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۲:۵۳

دریادار سیاری در نشست خبری عنوان کرد

ورود نداجا به اقیانوس اطلس برای اولین بار

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تاکنون 3 هزار و 844 فروند کشتی نفتکش و تجاری را در خلیج عدن اسکورت کردیم تا اقتصاد کشور دچار آسیب نشود.

ورود نداجا به اقیانوس اطلس برای اولین بار

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری امروز در نشست خبری که در آستانه هفتم آذر روز نیروی دریایی برگزار شد، اعزام 44 ناوگروه به آب‌های آزاد و بین‌ المللی را نشانه اقتدار نیروی دریایی ارتش دانست و گفت: علاوه بر این، تاکنون 5 ناوگروه صلح و دوستی نیز به دیگر کشورها رفته‌اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر استمرار حضور در خلیج عدن به جهت ایجاد امنیت پایدار اظهار داشت: تاکنون 3 هزار و 844 فروند نفتکش و تجاری را در خلیج عدن اسکورت کردیم تا اقتصاد کشور دچار آسیب نشود.

وی تصریح کرد: ما امروز برای تامین تجهیزات و سلاح ها و مهمات مورد نیاز نیروی دریایی به دیگران احتیاج نداشته و همه اینها را خودمان تامین می‌کنیم.

سیاری گفت: برای نخستین بار ناوگروه ٤٤ متشکل از ناوشکن الوند و بوشهر توانستند قاره آفریقا را دور بزنند و وارد اقیانوس اطلس شوند و الان این دوناوشکن در بندر دوربان مستقر هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری رزمایش تخصصی زیردریایی ها ظرف ٢ و ٣ روز آینده خبر داد و افزود: در بهمن ماه نیز رزمایش بزرگ دریایی ولایت ٩٥ در شمال اقیانوس هند برگزار می شود.

سیاری ادامه داد: از ابتدای سال جاری نیز ١٥ رزمایش اجرا کرده ایم و در زمینه توسعه سواحل مکران نیروی دریایی در حال ساخت ٣پایگاه و ٢ منطقه در این منطقه هستیم.

وی گفت:همچنین رزمایش مشترک امداد و نجات با کشور عمان برگزار خواهد شد و ششمین همایش فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند نیز با حضور بیش از ٤٠ مقام از کشورهای مختلف این منطقه در سال ٢٠١٨ به میزبانی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای نخستین بار بزرگترین ناو جنوب غرب اسیا که ناو جمهوری اسلامی ایران «خارک» نام دارد بعد از ٣٥ سال توسط متخصصان ایرانی تعمیرات اساسی شد که در روزهای آینده در آب های بندرعباس الحاق خواهد شد.

سیاری با بیان اینکه امروز ناوشکن های ما به موشک های سطح به سطح و با برد بالا تجهیز شده‌اند، افزود: پروژه ثامن به عنوان سامانه یکپارچه کشف و شناسایی و رهگیری سطحی و هوایی در روزهای آینده رونمایی خواهد شد.

وی گفت: ما توانسته‌ایم اژدرهایمان را در زمینه برد و دقت لازم برای اصابت به هدف بهینه سازی کنیم و دو شبیه ساز طوفان و کنترل سوانح نیز که توسط متخصصان داخلی ساخته شده، در روزهای آتی رونمایی می شوند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ناوگروه های کشورمان از کشورهای هند، پاکستان، عمان، تانزانیا، آذربایجان، آفریقای جنوبی بازدید داشتند و تا پایان سال جاری نیز به کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و کشورهای حاشیه اقیانوس هند و جنوب شرق اسیا اعزام خواهند شد.

سیاری در پایان و در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت صیادانی که توسط دزدان دریایی سومالیایی اسیر شدند، گفت: این موضوع توسط نیروی دریایی و دولت درحال پیگیری است و توصیه مان به لنج های صیادی این است که برای انجام امور خود با نیروی دریایی هماهنگی داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر