jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۹۷۰۳۲۹   ۳۰ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۳:۱۱

هزاران شهروند تهرانی دلباخته امام‌حسین (ع) همزمان بافرارسیدن اربعین و از ساعات اولیه صبح امروز در هوای سرد و بارانی پایتخت به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) روانه شدند.

راهپیمایی پرشور «جاماندگانِ از اربعین» در هوای بارانی تهران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، قشرهای مختلف مردم، پیر و جوان، زن و مرد، کودک و حتی افراد ناتوان جسمی از ساعات اولیه صبح امروز راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی در تهران را آغاز کردند؛ جاماندگانِ از زیارت کربلا و عزاداران حسینی مسیرهای منتهی به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) را به نیابت مسیر نجف تا کربلا می‌پیمایند.

راهپیمایی اربعین در پایتخت از میدان امام حسین (ع) آغاز شده و تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) ادامه دارد. این مسیر به طول تقریبی ۱۵ کیلومتر تعیین شده و عزاداران حسینی از خیابان ۱۷ شهریور، میدان شهدا، میدان خراسان، میدان شوش، خیابان فداییان اسلام، سه‌راه ورامین و میدان شهر ری می‌گذرند تا هنگام نماز ظهر و عصر به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برسند.

۲۰۰ هزار نسخه از متن زیارت اربعین آماده شد تا در اختیار عزاداران حسینی قرار بگیرد. با هماهنگی‌هایی که با شرکت مترو و اتوبوسرانی انجام شده است، مسیر برگشت شهروندان از شهرری رایگان خواهد بود.

طرح راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت سپاه تهران بزرگ، هیات‌های مذهبی، سازمان تبلیغات اسلامی، تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع)، اورژانس تهران، سازمان امور مساجد و دستگاه‌های شهرداری تهران برگزار شد.

به منظور خدمات رسانی بهتر به عزاداران حسینی در این مراسم ۱۰ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس به همراه ۲۲ کادر اورژانس شامل پزشک، پرستار و تکنسین فوریت‌های پزشکی در مسیرهای منتهی به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) مستقر شدند.

خیمه‌های عزاداری در حال پخش چای و خوراکی میان زائران جامانده از اربعین بودند و برخی جوانترها به یاد موکب‌های عراقی و پیاده‌روی نجف تا کربلا، سینی‌های خرما را بر سر نهاده و در زیر باران نشستند.

شرکت کنندگان در همایش جاماندگان از اربعین پیش از اذان ظهر، مراسم قرائت زیارت اربعین را کنار یکدیگر برگزار کردند.

نماز ظهر و عصر در روز اربعین نیز به امامت آیت‌الله ری‌شهری، تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی اقامه شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.