jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۶۹۴۴۹   ۲۶ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۷:۵۴

واکنش قاسمی به ممنوعیت پخش اذان از مساجد بیت المقدس

کشورهای اسلامی اجازه تغییر هویت اسلامی بیت المقدس را ندهند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جامعه بین المللی و کشورهای اسلامی اجازه تغییر هویت اسلامی بیت المقدس را ندهند.

کشورهای اسلامی اجازه تغییر هویت اسلامی بیت المقدس را ندهند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه ایران، بهرام قاسمی در واکنش به تصویب طرح ممنوعیت پخش اذان از مساجد بیت المقدس و همچنین قانون مصادره اراضی فلسطینیان در کرانه باختری توسط کابینه رژیم صهیونیستی این مطلب را بیان کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اذان یکی از شعائر دین مبین اسلام و موضوعی ارزشی برای مسلمانان است و طرح ممنوعیت آن توسط این رژیم، ادامه بیش از شش دهه سیاست ها و اقدامات ضدبشری، نژادپرستانه، ضدحقوق بشری و ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین است و تنها با هدف سخت تر کردن شرایط زندگی فلسطینی ها در سرزمین اجدادی شان و تغییر هویت اسلامی بیت المقدس صورت می گیرد.

قاسمی از جامعه بین المللی و به ویژه کشورهای مسلمان خواست در برابر اینگونه اقدامات تحریک آمیز و ضدحقوق بشری رژیم صهیونیستی سکوت نکنند و اجازه ندهند که هویت اسلامی بیت المقدس با اینگونه اقدامات به خطر افتد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر