jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۶۸۹۳۵   ۲۶ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تکذیب خبر تولید واکسن سرطان گفت: این موضوع قویا از سوی وزارت بهداشت تکذیب می‌شود، زیرا این فقط یک کار تحقیقاتی محدود در مرحله حیوانی بوده است. به گزارش مهر، دکتر رضا ملک‌زاده صبح امروز در نشستی خبری درباره خبری مبنی بر تولید واکسن سرطان گفت: به هیچ عنوان واکسنی برای سرطان وجود ندارد و این موضوع را که خبر آن از رسانه‌های متعدد منتشر شده است، تکذیب می‌کنیم.

وی یادآور شد: یک کار تحقیقاتی که تنها در مرحله حیوانی نشان داده، می‌توان واکسنی برای تاثیر در سرطان تولید کرد، منتشر شده که گروهی در یک مرکز آن را به عنوان واکسن سرطان مطرح کردند. ملک‌زاده افزود: برای این که یک واکسن تولید شود، بین 10 تا 15 سال کار تحقیقاتی نیاز است و ما ادعای این گروه و آن مرکز را تایید نمی‌کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: هیچ گونه واکسن سرطانی کشف نشده و ما در نامه ای اعلام کردیم، این موضوع مورد تائید ما نیست و این خبر تنها یک کار تحقیقاتی در مرحله حیوانی بوده است. وی تاکید کرد: هر واکسنی که می خواهد تولید شود، بین 10 تا 15 سال پس از کار تحقیقاتی در مرحله حیوانی و همچنین نهایی شدن کار تحقیقاتی روی انسان و دریافت تائیدیه لازم از سوی وزارت بهداشت می‌تواند با عنوان واکسن مطرح شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر