رئیس اتحادیه صنایع هوا فضا اعلام کرد: پس از رفع تحریم‌ها فرصت مناسبی برای صادرات محصولات هوا و فضا ایجادشده که بی‌سابقه است.
کد خبر: ۹۶۸۹۳۲

به گزارش جام‌جم به نقل از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امین سالاری، رئیس اتحادیه صنایع هوا فضا تصریح کرد: پس از رفع تحریم‌ها در ایران، فرصت خوبی فراهم شده که این فرصت هم در حوزه صادرات است، هم واردات فناوری‌های مورد نیاز که باید از این فضای ایجاد شده به‌نحو ویژه‌ای استفاده کنیم. وی افزود: اگر از فرصت به وجود آمده به شکل مناسبی استفاده کنیم، در آینده یک بازار 60 میلیارد دلاری در حوزه هوا فضا در کشور ایجاد خواهد شد که معلوم نیست این بازار ماندگار باشد و به همین دلیل باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: تا پیش از تحریم‌ها شرایط اخذ مجوز و گواهینامه اتحادیه اروپا را نداشتیم ولی در شرایط امروز که این تحریم‌ها رفع شده است، می توانیم با دریافت گواهینامه بین‌المللی، صنعت هوا فضای کشور را توسعه دهیم.

سالاری خاطرنشان کرد: ایران به دلیل پایین بودن هزینه نیروی انسانی و بالا بودن کیفیت قطعات تولیدی، بازار خوبی برای کشورهای پیشرفته است. به همین دلیل اگر فرصت ایجاد شده را غنیمت بشماریم، می توانیم ارزش افزوده صنعت هوافضای کشور را افزایش دهیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها