jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۶۶۶۹۲   ۱۹ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۶:۴۵

تعداد زیادی از حامیان نامزد مغلوب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سراسر این کشور پس از اعلام نتایج به خیابان ها ریخته و تجمعات اعتراض آمیزی برگزار کردند.

تجمعات اعتراض آمیز حامیان کلینتون، آمریکا را فرا گرفت

گزارش جام جم آنلاین از مهر، تعداد زیادی از حامیان هیلاری کلینتون نامزد دموکرات و مغلوب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سراسر این کشور پس از اعلام نتایج به خیابان ها ریخته و تجمعات اعتراض آمیزی برگزار کردند.

در کالیفرنیا، طرفداران هیلاری کلینتون نامزد مغلوب دموکرات در انتخابات روز گذشته ریاست جمهوری آمریکا به خیابان ها آمده و ضمن اعلام خشم و انزجار خود نسبت به نتایج انتخابات، شعار «رئیس جمهور ما نیست» را علیه «دونالد ترامپ» سر دادند.

تصاویر ویدئوئی از این اعتراضات گسترده در «سن فرانسیسکو» نیز تجمعاتی را نشان می دهد که در آن معترضان خشمگین با سردادن شعار هایی علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا تعدادی از شیشه های مغازه ها را شکسته و سطل های زباله را به آتش کشیدند.

در دانشگاه «اورگان» نیز وضع به همین منوال بود، به نحوی که تعداد زیادی از دانشجویان شعار «لعنت به ترامپ» سر داده و در سراسر دانشگاه به راهپیمایی پرداختند.

شبکه تلویزیونی اِن بی سی در گزارشی اعلام کرد که حین برگزاری برخی از این تجمعات یک خودرو به صورت تعمدی زنی را زیر گرفته است.

گزارش های توئیتری نیز نشان دهنده اعتراضات دانشجویان در دانشگاه کالیفرنیا است. یکی از این دانشجویان در پیام توئیتری به نمایندگی از تعدادی از همکلاسی های خود نوشته است: ما دانشجویان رنگین پوست هستیم و نمی خواهیم به حاشیه رانده شویم. ما ساکت نخواهیم ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها