دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی ریاست جمهوری:

محصولات نانویی ایران به 17 کشور صادر می شود

شهریور 93 مقام معظم رهبری سیاست هایی را به عنوان سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغ فرمودند که در راستای آن جهاد علمی صورت گرفت.
کد خبر: ۹۶۵۲۶۶
سند 10 ساله دوم راهبرد توسعه فناوری نانو تدوین شد

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، کارشناس ارشد کارگروه سیاست گزاری و ارزیابی ستاد توسعه فناوری نانو در برنامه سلام ایران گفت: ارتقا جایگاه علمی کشور در علم و فناوری، تبدیل شدن به قطب علمی جهان اسلام، تحقیقات بنیادی و دستیابی به علوم و فناوری پیشرفته با برنامه ریزی و سیاست گذاری ویژه ازجمله سیاست های کلی بودن که مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند.

سعید امیری در این زمینه گفت: ستاد فناوری نانو در سال های قبل طبق برنامه و سیاست های مدون و دستاورد های مهمی دست یافته است. در سال گذشته برنامه 10 ساله اول سند به پایان رسید و سند دوم 10 سال دوم با رویکرد تولید ثروت بازار و صنعت فناوری نانو ؛ تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه پرورش نیروی کار آمد و متخصص اولین گام و سرمایه اصلی جهاد علمی است .»افزود: 330 محصول نانو تایید شده در بازار است که در نمایشگاه هایی که به طور سالانه برگزار می شود به مردم ارائه می شود.

کارشناس ارشد کارگروه سیاست گذاری و ارزیابی ستاد توسعه فناوری نانو در نهایت گفت : امیدواریم با پشتوانه سرمایه انسانی جوان و کارآمد به جایگاه بالای علمی و توسعه فناوری دست پیدا کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها