jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۶۴۳۷۸   ۱۴ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۳:۲۱

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه برجام ثابت کرد آمریکا دروغ‌گو و بدعهد است گفت: مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی‌کند و گرایش برخی مسئولان به آمریکا باید حل شود.

2 نامزد انتخاباتی بهتر از ما جنایات آمریکا را برملا کردند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه کسانی که فریب دنیا را خوردند و امام حسین (ع) را یاری نکردند پس از شهادت این حضرت بیدار شده و گروه توابین را تشکیل دادند،‌ اظهار داشت: آنها با قتله امام حسین (ع) جنگیدند و از جهل نجات پیدا کرده و گذشته خود را جبران کردند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به تدبیر الهی سیدالشهدا، خاطرنشان کرد: ما باید خود را باور کنیم که می‌توانیم در مقابل مشکلات با بررسی و تحلیل و برنامه‌ریزی بایستیم و مشکلات را حل کنیم و از این رو نیازی به مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات‌مان نیست.

خطیب موقت تهران ادامه داد: اگر در برخی مسئولان گرایش به آمریکا وجود دارد باید حل شود و مسئله دشمنی آمریکا با اسلام از بستر خانواده تا زمان دانشگاه باید به فرزندان و جوانان آموزش داده شود و تمام چیزهایی که یک جامعه نیاز دارد باید برای افراد روشن شود.

وی با اشاره به انتقاد رهبر انقلاب از بی‌توجهی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به جنایت آمریکا و تدریس کتاب‌هایی که درباره جنایات آمریکا نوشته شده است، تصریح کرد: چرا جوانان ما مبتنی بر نفت و انزجار از آمریکا تربیت نمی‌شوند و رهبر انقلاب باید اینگونه درددل کند و کار طوری باشد که رهبری درباره این موضوع سؤال کند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تاکید کرد: نظام ما اسلامی است و آمریکا هم دشمن اسلام است و از این رو این دشمنی با آمریکا باید در دل جوانان ما تثبیت شود و آن را باور کنند.

خطیب موقت تهران با بیان اینکه جایگاه سیاست باید در دین روشن شود، ادامه داد: در جهان، جهان اسلام و همچنین در تشیع و در کشور خود ما جریاناتی مثبت و منفی وجود دارد که مسئولین باید کاملا بیدار باشند و از جریانات مثبت حمایت و با جریانات منفی مبارزه کنند و این مسائل باید در حکومت مورد تحلیل قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید بحران‌ها و چالش‌های جامعه و همچنین راه گذر از آن را شناخت و به مردم تعلیم داد، تصریح کرد: در این رابطه فقط یک کلمه می‌گویم که ما می‌توانیم و نباید برخی بگویند این مسئله شدنی نیست و مسئولان هم نگویند که نمی‌شود چرا که همه مشکلات قابل حل است؛ امام فرمود ما می‌توانیم و آمریکا هم هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد.

آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم در مقابل آمریکا بایستیم، قدرت آنها را بشکنیم و آمریکا را در دنیا منفور کنیم. از این رو باید جنایات آمریکا مطرح و معلوم شود که این کشور چقدر جانی است.

خطیب موقت تهران ادامه داد: 2 نامزد انتخاباتی آمریکا بسیار خوب و بهتر از ما جنایات آمریکا را برملا کردند. بنابراین اگر ما بتوانیم جنایات آمریکا را به خوبی در دنیا نشان دهیم، افراد و کشورهای مرتجعی که در منطقه دل به آمریکا بستند، می‌فهمند چیزی گیر آنها نخواهد آمد.

وی تصریح کرد: اگر برجام هیچ نتیجه‌ای جز همین روشن شدن دروغگویی و بدعهدی آمریکا نداشت، باز هم مهم بود، آمریکا گفت ما تحریم‌ها را برمی‌داریم اما برنداشت و حتی تحریم‌ها را بیشتر هم کرد. لذا دنیا باید بفهمد آمریکا چنین عنصری است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با تاکید بر اینکه ما باید آمریکا را با اعمال خودش در دنیا مفتضح و رسوا کنیم، یادآور شد: امام حسین (ع) هم یزید را اینگونه با اعمال خودش مفتضح و رسوا کرد و کاری کردند که یزید شکست بخورد.

خطیب موقت تهران با اشاره به برگزاری راهپیمایی باشکوه روز 13 آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار اظهار داشت:‌نباید فقط به بعد سیاسی این موضوع توجه کنیم بلکه بعد دینی این مسئله نیز بسیار مهم است چرا که اساسا دشمنی ما با آمریکا وجه دینی و عقلانی دارد.

وی با بیان اینکه دشمنی با آمریکا و دشمنان خدا در متن دین ماست، افزود: آمریکا به ضوابط انسانی پاییند نیست و قرارداد خود را نیز زیرپا می‌گذارد؛ امکان دارد که ما با کفار قراردادی داشته باشیم و اگر آنها به عهدشان پایبند باشند این مسئله ایرادی ندارد اما با آمریکا نمی‌توانیم چرا که آنها انسانیت را فراموش کرده‌اند و با اینکه می‌گویند ما تحریم‌ها را برمی‌داریم در عین حال آن را افزایش دادند.

آیت‌الله موحدی با تاکید بر اینکه هویت ما هویت اسلام است و جمهوری اسلامی نیز مبتنی بر همین هویت اسلامی است، گفت: نباید انتظار داشت که آمریکا به عنوان دشمن اسلام به ما محبت کند.

خطیب موقت تهران راهپیمایی مردم در روز 13 آبان را مشت محکمی به دهان آمریکا عنوان کرد و گفت: این حضور مردم آمریکا را مایوس کرد و نشان داد حالا که از در بیرون شده‌اند از پنجره هم نمی‌توانند بازگردند.

وی تاکید کرد: مردم دشمنی و جنایات آمریکا را فراموش نمی‌کنند که در جهان و در همین ایران اسلامی با مردم چه‌ها کرد و حتی یک لحظه هم دست از حمایت اسرائیل دشمن شماره یک اسلام برنداشت.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در پایان شهادت عالم بزرگوار قاضی طباطبایی را تسلیت گفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها