jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۹۶۲۹۸۸   ۱۰ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۵:۴۱

زندگی به زبان آدمیزاد

توصیه های شهروندی/ نشانی

در این قسمت از توصیه های شهروندی به نکات آدرس پرسیدن و اینکه حواس پرت نباشیم می پردازیم.

توصیه های شهروندی/ نشانی

نشانی

احتمالا برای همه ما اتفاق افتاده که در شهر، خیابان یا محله‌ای غریب دنبال نشانی مورد نظرمان بگردیم یا کلا گم شده باشیم و هنگامی که از همسایه‌ها یا کسبه یا عابران آن محل می‌پرسیم یا بلد نیستند و نمی‌دانند یا آدرس را اشتباه می‌دهند یا خیلی بی‌تفاوت می‌گویند، نمی‌دانیم! حالا بگذریم که امروزه خیلی از خودروها و حتی گوشی‌های هوشمند در دست مردم مجهز به برنامه‌های ردیاب یا همان جی‌پی‌اس هستند، اما فراموش نکنیم که پاسخ دادن صحیح و بی‌تفاوت نبودن و کمک کردن به همنوع، همشهری و یک انسان دیگر فقط کمک مالی نیست، یک لبخند، یک غریبه را به‌جایی رساندن و بی‌تفاوت نبودن به پرسش او هم کار خیر و مهمی است، هوای هم را داشته باشیم.

حواس‌پرت نباشیم

بعضی‌ها وقتی در خیابان یا کوچه در حال تردد هستند اصلا حواسشان به اطراف نیست و مقصدشان را مشخص نمی‌کنند که می‌خواهند از کدام سمت عبور کنند، حالا چه پیاده چه با اتومبیل و در این لحظه موقع برخورد با دیگران تازه طلبکار هم می‌شوند.

سعی کنیم در مکان‌های عمومی و خیابان کاملا حواسمان به همه جا باشد، با گوشی تلفن همراه صحبت نکنیم بدانیم کجا می‌رویم و برای تردد بقیه هم احترام قائل شویم.

ضمیمه چار دیواری- اعظم سادات سیدبرقی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر