jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۹۶۲۹۸۸   ۱۰ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۵:۴۱

زندگی به زبان آدمیزاد

توصیه های شهروندی/ نشانی

در این قسمت از توصیه های شهروندی به نکات آدرس پرسیدن و اینکه حواس پرت نباشیم می پردازیم.

توصیه های شهروندی/ نشانی

نشانی

احتمالا برای همه ما اتفاق افتاده که در شهر، خیابان یا محله‌ای غریب دنبال نشانی مورد نظرمان بگردیم یا کلا گم شده باشیم و هنگامی که از همسایه‌ها یا کسبه یا عابران آن محل می‌پرسیم یا بلد نیستند و نمی‌دانند یا آدرس را اشتباه می‌دهند یا خیلی بی‌تفاوت می‌گویند، نمی‌دانیم! حالا بگذریم که امروزه خیلی از خودروها و حتی گوشی‌های هوشمند در دست مردم مجهز به برنامه‌های ردیاب یا همان جی‌پی‌اس هستند، اما فراموش نکنیم که پاسخ دادن صحیح و بی‌تفاوت نبودن و کمک کردن به همنوع، همشهری و یک انسان دیگر فقط کمک مالی نیست، یک لبخند، یک غریبه را به‌جایی رساندن و بی‌تفاوت نبودن به پرسش او هم کار خیر و مهمی است، هوای هم را داشته باشیم.

حواس‌پرت نباشیم

بعضی‌ها وقتی در خیابان یا کوچه در حال تردد هستند اصلا حواسشان به اطراف نیست و مقصدشان را مشخص نمی‌کنند که می‌خواهند از کدام سمت عبور کنند، حالا چه پیاده چه با اتومبیل و در این لحظه موقع برخورد با دیگران تازه طلبکار هم می‌شوند.

سعی کنیم در مکان‌های عمومی و خیابان کاملا حواسمان به همه جا باشد، با گوشی تلفن همراه صحبت نکنیم بدانیم کجا می‌رویم و برای تردد بقیه هم احترام قائل شویم.

ضمیمه چار دیواری- اعظم سادات سیدبرقی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر