زورگیران غرب تهران در یک عملیات هماهنگ توسط ماموران پایگاه پنجم پایتخت دستگیر و روانه بازداشتگاه شدند.
کد خبر: ۹۶۱۵۰۷
زاغزن بانک‌های تهران و نوچه‌هایش دستگیر شدند +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، از شهریور ماه سال گذشته بود که دستگیری چند تن زورگیر سریالی از مشتریان بانک های تهران در دستور کار ماموران پایگاه پنجم آگاهی قرار گرفت.

تحقیقات برای دستگیری متهمین در حالی ادامه داشت که سرانجام پس از یک سری عملیات پیچیده و هماهنگ پلیسی تنها در یک روز، تمامی متهمان این پرونده دستگیر و با صدور دستور قضایی در اختیار ماموران پایگاه پنجم آگاهی قرار گرفتند.

گزارش یک واقعه

سال گذشته بود که گزارش یک فقره زورگیری در محدوده خانی آباد نو به ماموران انتظامی اطلاع داده شد.

مالباخته که مردی میانسال بود زمانیکه در برابر افسر بازجوی پرونده قرار گرفت گفت: پس از نقد کردن چکی که مربوط به کارگاهم بود از بانک پارسیان خارج شدم. محل کارگاه من در پاسگاه نعمت آباد است. سوار ماشین بودم و همینکه جلوی کارگاه پارک کردم تا پیاده شوم چهار نفر با قمه و انواع سلاح سرد به سمت من آمدند. این افراد در حالیکه سوار بر دو دستگاه موتور سیکلت هوندا بودند تمام وسایل و کیفم را گرفتند و بعد از آن از محل دور شدند. بسیار ترسیده بودم و هرچه مقاومت هم کردم حاصلی نشد.

شناسایی

رسیدگی به این موضوع ادامه داشت تا اینکه مشخص شد این زورگیری ها سریالی هستند. زورگیران که چهار نفر سوار بر موتور سیکلتی بودند با علم به اینکه همراه طعمه پول است به مالباخته نزدیک شده و با ضرب چاقو و قمه اموال را از دست فرد شناسایی شده در می آوردند.

همچنین تحقیقات بیشتر در این زمینه نشان می داد که زورگیران در برابر هر فردی بنا بر وسیله نقلیه اش رفتار متفاوتی نشان می دهند. برای مثال اگر فرد پیاده بود او را تعقیب کرده و در زمان مناسب و بسته به خلوتی محل به مالباخته حمله ور شده و اموال را می گرفتند اما اگر فرد مورد نظر سوار بر ماشین بود او را دنبال می کردند و در فرصتی مناسب در میانه خیابان و اتوبان با ماشین تصادف کرده و یا به بهانه ای با راننده اتومبیل که پول در کیفش بود درگیری لفظی پیدا می کردند و سرنشینان موتور سیکلتی دعوا را گرم می کرد و موتور سیکلت سواران دیگر اموال را از ماشین برداشته و متواری می شد. در مواردی هم که وسیله نقلیه فرد موتور بود با او درگیری لفظی بر سر ناموس را بهانه می کردند و از فرصت استفاده کرده و با تهدید قمه و چاقو اموال فرد را می ربودند.

بزودی به کارآگاهان پایگاه پنجم ثابت شد این باند به وسیله یک نفر زاغزن که خود را در سرقت ها مستتر کرده بود صورت می گیرد. در این مرحله ماموران سریعا به سراغ دوربین های مدار بسته رفتند و با بررسی فیلم های ضبط شده مطمئن شدند که یک نفر زاغزن در همه موارد مالباخته را زیر نظر گرفته است. بعد از این ماموران به بررسی سوابق در آلبوم اداره آگاهی می پردازند و این زاغزن را که فردی با هویت منصور بود شناسایی می کنند. اگرچه منصور از مجرمین سابقه دار در زمینه زورگیری بود اما مکان مشخصی نداشت و موتور سواران هنوز شناسایی نشده بودند.

بررسی های بیشتری انجام گرفت و به زودی با بررسی تماس های رد و بدل شده بین منصور و دوستانش مشخص شد همدستان منصور هشت نفر از بچه محل هایش هستند که بعضی سابقه های شرارت و سرقت را در محله دارند. در نهایت با انجام یک سری عملیات پیچیده دیگر و درست همزمان با برگزاری طرح دستگیری کیف قاپان تهرانی تمامی متهمان این پرونده به همراه رئیس باند که زاغزن گروه نیز بود, دستگیر شدند.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت زورگیری در مناطق غرب و شمال غرب تهران و همچنین شناسایی چند تن از مالباختگان، همچنان تحقیقات در زمینه این پرونده ادامه دارد. مالباختگانی که به این صورت مورد زورگیری قرار گرفته اند می توانند با توجه به زمان این سرقت ها که شامل تابستان سال گذشته تا اوایل مهر ماه امسال است, با مراجعه به پایگاه پنجم آگاهی تهران بزرگ، به شناسایی متهمین خود بپردازند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها