jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۵۹۵۹۶ ۰۲ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۱:۵۸

این روزها هر کسی به اصفهان سفر کند، شاهد رفت و آمد چشمگیر زنان و مردان مو بلوند و چشم‌آبی در خیابان‌های این شهر تاریخی است. اصفهان روزهای شلوغی را با حضور گردشگران خارجی سپری می‌کند.

ازدحام بی سابقه گردشگران خارجی در اصفهان + تصاویر

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایسنا، اصفهان مقصد شماره یک گردشگران خارجی در ایران است، حتی آنهایی که برای تجارت و یا تعاملات سیاسی به ایران سفر می‌کنند، حتما سری هم به اصفهان می‌زنند، شهری که زمانی پایتخت سلجوقیان و صفویان بوده و ۱۰ سال پیش هم لقب پایتخت جهان اسلام را گرفته و پارسال هم به عنوان شهر خلاق در یونسکو ثبت شده است.

عباس پیرمرادیان، که حدود ۲۰ سال است به عنوان راهنمای تورهای آلمانی‌زبان در ایران فعالیت می‌کند، با در اختیار قرار دادن تصاویری از حضور انبوه گردشگران خارجی در مسجد جامع اصفهان، گفت: جمعیت گردشگران خارجی در این شهر تاریخی واقعا شگفت‌انگیز است. در تمام دوران فعالیتم با ازدحام یک‌باره گردشگران خارجی در یک مکان تاریخی از کشورمان مواجه نشده بودم. تعداد گردشگران بی‌اغراق زیاد است، به طوریکه از ظرفیت اقامتی موجود در شهر اصفهان حداکثر استفاده شده است.

وی ادامه داد: اکنون در نقاطی از شهر، گردشگر دیده می‌شود که در گذشته محل تردد گردشگران نبود و یا از هتل‌هایی برای اقامت استفاده می‌شود که قبلا در چرخه مصرف گردشگران قرار نداشت. تفاوت را کاملا می‌توان احساس کرد.

پیرمرادیان اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون ظرفیت هتل‌ها پاسخگوی نیاز گردشگران بوده، اما بعد از این اگر فقط اندکی تعداد گردشگران خارجی زیاد شود، حتما با چالش اقامت و کمبود راهنمای حرفه‌ای مواجه می‌شویم. لازم است پیش از وقوع هر اتفاقی، سریع‌تر اقدام شود. باید قبل از آنکه شمار گردشگران زیاد می‌شود، به فکر چاره بود.

طبق آمارهای اعلام شده از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در سه و نیم سال گذشته بیش از ١٦ میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کردند و نیم میلیارد ایرانی نیز در داخل کشور به سفر پرداختند. تلاش و هدف‌گذاری ایران برای جذب گردشگران خارجی با رشد ۱۰ درصد در سال است تا با این روند در پایان سال ۱۴۰۴ به ۲۰ میلیون گردشگر خارجی برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر