رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان از توقیف یک محموله دو هزار تنی گندم آلوده به سرب در شهرستان لالی استان خوزستان خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۵۷۸
توقیف ۲ هزار تن گندم آلوده به سرب در خوزستان

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، کیخسرو چنگلوائی در نشست شورای سلامت استان خوزستان با اشاره به اینکه یک محموله دو هزار تنی گندم آلوده به سرب در شهرستان لالی متوقف شده است، گفت: دلیل آلوده بودن این گندم ها، نگهداری نامناسب از آنها بوده است.

وی افزود: متاسفانه برخی ها با بیان اینکه «گندم های این مناطق به برخی فلزات آلوده هستند» حاصل دسترنج کشاورزان منطقه را زیر سئوال برده اند که این امر به هیچ وجه اخلاقی نیست.

چنگلوائی ادامه داد: در حال بررسی این موضوع هستیم که دلیل نگهداری این گندم ها در این مکان چه بوده است و باید کاری کرد که دیگر این موارد تکرار نشود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان توضیح داد: در خوزستان سالانه یک میلیون و ۷۵۰ هرار تن گندم تولید می‌شود و ما یک میلیون و ۳۹۵ هزار تن آن را خریداری کرده ایم.

چنگلوائی تصریح کرد: گندم خریداری شده در استان کاملا سالم است و حتی از آفت کش ها و قارچ کش ها هم در آن استفاده نمی شود. ضمن اینکه گندم خوزستان از کیفیت بالایی برخوردار است و به ۲۳ استان کشور صادر می شود.

به گفته این مقام مسئول، گندم های خریداری شده از کشاورزان خوزستانی برخلاف موارد مطرح شده، به هیچ وجه مدت زیادی در انبارها نگهداری نمی شود و در مدت زمان تعیین شده به مکان دیگر منتقل می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها