دزد خانه‌های شمال تهران دیروز در حالی پای میز محاکمه قرار گرفت که دادسرا برای او درخواست مجازات قطع دست کرده است.
کد خبر: ۹۵۸۴۴۰

به گزارش جام‌جم، متهم به نام امیر و دو همدستش به‌دنبال سرقت‌های سریالی از خانه‌های شمال تهران، تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند. بررسی‌های ماموران نشان داد، دزدان با شناسایی خانه‌هایی که ساکنان آن حضور نداشتند، از راه بالکن وارد می‌شدند و پول و طلاها را سرقت می‌کردند.

متهم در بازجویی به شش فقره سرقت از خانه با همدستی سه نفر دیگر اعتراف کرد که دو نفر از آنها دستگیر شدند اما آخرین عضو باند به نام غلام فرار کرد.

پرونده امیر با توجه به درخواست دادسرا برای مجازات حد ـ قطع ید ـ به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران ارسال و دیروز متهم به ریاست قاضی حسین اصغرزاده محاکمه شد.

در ابتدای این جلسه شاکیان به طرح شکایت پرداختند. یکی از آنها گفت: من استاد دانشگاه هستم و سارقان لپ‌تاپ مرا از خانه دزدیدند. سرقت آنها باعث شوک به همسرم شد؛ به‌طوری که فرزندمان زودتر به دنیا آمد.

شاکی دیگر گفت: دزدان، کادوهایی را که در مراسم عقد به ما داده بودند و 70 میلیون تومان پول و طلا بود، سرقت کردند.

یکی از شاکیان هم اظهار کرد: بعد از دستبرد 50 میلیونی دزدان به خانه‌مان، همسرم دچار شوک شد و شش ماه در بیمارستان بستری بود.

در ادامه رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به امیر، از او خواست از خود دفاع کند که دزد حرفه‌ای گفت: من فقط در یکی از سرقت‌ها حضور داشتم و بعد از سرقت، طلاها را به یک طلافروش در سبزه‌میدان فروختم. در بقیه سرقت‌ها غلام وارد خانه می‌شد و من مراقب اوضاع بودم.

دو متهم دیگر پرونده هم سرقت را انکار وادعا کردند نقش مراقب را داشتند و برای هر سرقت 5 میلیون تومان گرفته‌اند.

پس از دفاعیات متهمان قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها