رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که علاوه بر حضور 15 نماینده کارگری در نشست بررسی لایحه اصلاحیه قانون کار، سایر شرکا از جمله دولت و کارفرمایان نیز نظرات خود را اعلام کردند، گفت: امکان رد لایحه وجود دارد، اما معتقد به بررسی تمام جوانب اصلاحیه هستیم.
کد خبر: ۹۵۸۴۰۲

سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با بیان این‌که 15 نماینده مخالف کارگری از تشکل‌های مختلف با حضور در کمیسیون اجتماعی در جریان بررسی لایحه اصلاحیه قانون کار، نظرات خود را به طور کامل و مفصل بیان کردند، افزود: این جلسه بیش از سه ساعت به طول انجامید و سایر نمایندگان دولت و کارفرمایی و همچنین نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز به ارائه پیشنهادات پرداختند.

وی اظهار کرد: کلیات لایحه اصلاحیه قانون کار به زمان رأی‌گیری نرسید و به نظر می‌رسد باید فرصت بیشتری برای بررسی ابعاد مختلف آن در نظر گرفت. بنابراین هنوز درباره کلیات این لایحه جمع‌بندی صورت نگرفته است.

خدادادی با اشاره به این‌که نشست بعدی بررسی لایحه اصلاحیه قانون کار در کمیسیون اجتماعی، تا دو هفته بعد برگزار می‌شود، تصریح کرد: معتقد به رعایت سه‌جانبه‌گرایی هستیم تا مغایر با منافع کارگری و حتی کارفرمایی قانونی تصویب نشود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا کارگران مخالف بازگشت لایحه اصلاحیه قانون کار به دولت هستند، گفت: کارگران معتقدند این لایحه برخلاف ماده 73 قانون برنامه پنجم توسعه کشور است، درحالی که دولت اعلام کرده این لایحه براساس ماده 73 به مجلس تقدیم شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نمایندگان کارگران معتقدند پیش‌شرط‌های لازم برای تنظیم لایحه اصلاحیه رعایت نشده و تا زمان آماده‌سازی زیرساخت‌های آن باید منتظر بمانیم تا شرکای اجتماعی به جمع‌بندی برسند.

وی با اشاره به این‌که اختلاف‌نظرهای جدی در زمینه بررسی این لایحه در کمیسیون اجتماعی مجلس وجود دارد، تصریح کرد: در نهایت این‌که با بررسی تمام جوانب و پیشنهادات سازنده موجود در شرایطی کاملا آزاد بین نمایندگان رأی‌گیری خواهد شد و هر فردی پیشنهادات قانع‌کننده و درستی داشته باشد، شانس بیشتری برای تصویب خواهد داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها