کمیته بین‌المللی پارالمپیک اسامی زهرا نعمتی و سیامند رحمان را به عنوان ۱۰ ورزشکار آسیایی تاریخ ساز پارالمپیک ریو اعلام کرد.
کد خبر: ۹۵۶۲۷۰
نعمتی و رحمان در میان ۱۰ ورزشکار آسیایی تاریخ ساز پارالمپیک ریو

به گزارش جام جم آنلاین ، وب سایت رسمی کمیته بین‌المللی پارالمپیک در گزارشی عملکرد 10 ورزشکار آسیایی حاضر در بازی‌های پارالمپیک ریو را که حضوری درخشان در این رقابت‌ها داشتند، بررسی کرده است.

در این گزارش آمده؛ علاوه بر چین که کشوری پیشرو در بازی‌های پارالمپیک است، سایر کشورهای آسیایی نیز حضوری به یاد ماندنی در ریو داشتند. بیست و پنج کشور آسیایی در لیست تک مداله‌ها قرار گرفتند و افزون بر این، کشورهایی نظیر قزاقستان، مالزی، ازبکستان و ویتنام نیز رتبه خود را در این دوره از بازی‌ها ارتقا دادند و عملکرد بهتری داشتند. کشور قطر نیز اولین حضور خود در این بازی‌های را تجربه می‌کرد.

در ادامه این گزارش از 10 ورزشکار آسیایی نام برده شده که با عملکرد خود در بازی‌های پارالمپیک ریو تاریخ ساز شدند و درخشیدند.

زهرا نعمتی و سیامند رحمان از ایران، وزنه‌برداری از چین، بازیکن رشته بوچیا از کره، شناگری از سنگاپور، ورزشکاری از تایلند در دوومیدانی، نماینده مالزی در دوومیدانی، تیراندازی از امارات و شمشیربازی از عراق، 10 ورزشکار نام برده شده در این لیست هستند.

در این گزارش از سیامند رحمان به عنوان وزنه‌برداری از ایران نام برده شده که توانست جایگاه خود را در جهان به عنوان قوی‌ترین مرد دارای معلولیت حفظ کند.

وی در اولین انتخاب خود وزنه 270 کیلوگرم را انتخاب و مدال طلای پارالمپیک را قطعی کرد و با بالای سر بردن وزنه 300 کیلوگرمی رکورد جهان را شکست و توانست کاری را انجام دهد که تاکنون کسی در جهان انجام نداده است. این وزنه‌بردار 28 ساله در تلاشی دیگر وزنه ‌305 و سپس وزنه 310 کیلوگرمی را بالای سر برد و تاریخ ساز شد.

این گزارش از زهرا نعمتی، کماندار 31 ساله ایرانی، اینگونه یاد کرده است: نعمتی دو ماه فراموش نشدنی را در ریو سپری کرد. او در ماه آگوست در بازی‌های المپیک شرکت کرد و پرچم‌دار کاروان کشورش بود و در ماه سپتامبر نیز موفق شد در بازی‌های پارالمپیک ریو به یک نشان طلا انفرادی و یک نشان نقره تیمی میکس دست یابد و این دو مدال را به نشان‌های طلا و برنز پارالمپیک لندن افزود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها