سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار شد:

بررسی اقدام عربستان در یمن به عنوان جنایت جنگی

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: اقدام اخیر عربستان سعودی در کشتار غیر نظامیان در یمن باید به عنوان جنایت جنگی حتماً در دادگاه های بین المللی بررسی شود.
کد خبر: ۹۵۵۳۶۷
بررسی اقدام عربستان در یمن به عنوان جنایت جنگی

به گزارش جام جم آنلاین، بهرام قاسمی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: تجاوز آشکار و ددمنشانه رژیم آل سعود به یمن موضوع جدیدی نیست و مدت هاست که شاهد اینگونه حملات ناجوانمردانه علیه مردم بی دفاع یمن هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه حکام سعودی در بیش از یک سال گذشته نتوانستند به دستاوردهایشان در تجاوز به یمن دست یابند و با مقاومت های ملت این کشور با ناکامی های بسیار مواجه شدند اقدامات شدیدتر و تندتری را علیه ملت یمن در دستور کار قرار داده اند.

قاسمی گفت: حمله دو روز پیش هواپیماهای سعودی به مجلس ختم در یمن که به کشته و زخمی شدن صدها نفر از مردم این کشور منجر شد یکی از فجایع بزرگ عصر ماست که می توان آن را به ثبت رساند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: متأسفانه این کشتار ملت یمن که می توان آن را جنایت جنگی نامید با سلاح هایی انجام می شود که برخی کشورهای غربی بویژه آمریکا تحویل دولت سعودی دادند و سلاح های مخوف آنان ، اینگونه جان انسان های بی گناه را می گیرد.

قاسمی افزود: کشتار غیر نظامیان در یمن در زمانه ای رخ می دهد که صحبت از جان انسان ها و حقوق بشر مطرح است و متأسفانه سکوت مجامع جهانی نیز تا حد زیادی نارساست و موضع گیری ها علیه این جنایت سعودی ها متناسب با عمق جنایت و فاجعه ای که اتفاق افتاد نیست.

وی با ابراز تسلیت به بازماندگان این فاجعه در یمن، برای ارسال کمک های انسان دوستانه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران به این کشور اعلام آمادگی کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: متأسفانه به علت محاصره یمن امکان کمک و امدادرسانی به یمن وجود ندارد البته دیروز خواستیم که تحت نظارت سازمان ملل متحد و به کمک این سازمان برای ارسال کمک ها بویژه دارو و حتی انتقال مجروحان به بیمارستان های کشورمان یا هر جای دیگر، دالان امن هوایی ایجاد شود.

قاسمی بار دیگر اقدام عربستان در کشتار اخیر ملت یمن را فاجعه ای عظیم دانست و تاکید کرد: ما خواهان آن هستیم که جامعه جهانی و سازمان های مدعی حقوق بشر که در این باره شعار می دهند در مقطع کنونی این اقدام سعودی ها را به عنوان جنایت جنگی در محافل حقوق بشری مطرح کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: سازمان های بین المللی با این اقدام می توانند از ادامه اقدامات دولت هایی که مقاصد و اهداف شومی را در هر جای جهان بویژه این منطقه پیگیری می کنند و جان مردم را می گیرند جلوگیری کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها