کره جنوبی به دنبال پیروزی بر ایران

اشتلیکه :به‌دنبال یک بازی خوب و تاریخ‌سازی هستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی تأکید کرد، تیمش در تمام دیدارها به‌دنبال پیروزی و کسب سه امتیاز است.
کد خبر: ۹۵۵۳۳۷
اشتلیکه :به‌دنبال یک بازی خوب و تاریخ‌سازی هستیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم ، اولی اشتیلیکه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ایران اظهار داشت: در واقع این دیدار یک مسابقه بسیار مهم بین تیم‌های اول و دوم گروه برای راهیابی به مسابقات مرحله نهایی جام جهانی است. هر دو تیم می‌دانند که این بازی بسیار مهم است و حساسیت بالایی دارد.

برای انجام یک بازی جوانمردانه اینجا هستیم
وی افزود: همان‌طور که گفتم حساسیت این بازی بسیار بالاست، اما ما اینجا هستیم که یک بازی جوانمردانه را مقابل ایران انجام دهیم، در کنار احترامی که هر دو تیم باید به یکدیگر بگذارند.

انتظار ما این است که فردا ورزشگاه آزادی پُر باشد
سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی در پاسخ به سؤال خبرنگار کره‌ای مبنی بر اینکه تجربه دو سال پیش او در بازی مقابل ایران در تهران چه کمکی می‌تواند در بازی فردا به او کند، گفت: مسابقه دو سال پیش ما دوستانه بود که ورزشگاه هم پر نشد. انتظار ما این است که فردا ورزشگاه پر باشد و بازیکنان ما هم مسلماً فشار بیشتری را هم تحمل خواهند کرد، ضمن اینکه دو سال پیش تیم ایران کاملاً تدافعی بازی کرد، اما فکر نمی‌کنم فردا این‌طور باشد.

ما در کره هم ماسک می‌زنیم
اشتیلیکه در واکنش به طرح این موضوع که کره جنوبی چند شکست پیاپی مقابل ایران داشته و همین موضوع باعث شد بازیکنان این تیم با ماسک‌های مشکی به ایران بیایند تا شناخته نشوند در حالی که آنها بهانه آنفلوانزا را آورده بودند، افزود: در رابطه با این سؤال باید بگویم ما معمولاً در کشور خودمان هم ماسک‌هایی می‌زنیم. اگر شما در اینترنت سرچ کنید می‌بینید که کره‌ای‌ها از این ماسک‌ها استفاده می‌کنند. آنها وقتی به کشورهای دیگر سفر می‌کنند از این ماسک‌ها استفاده می‌کنند.

مطرح کردن ماسک و مشت‌های گره‌کرده باعث تحریک هواداران می‌شود
وی در ادامه داد: شاید سؤال بعدی شما درباره مشت‌های گره‌کرده ما باشد که عکس آن منتشر شده است، اما این کار معمولی است که ما همیشه انجام می‌دهیم و قبل از بازی‌ها متحد می‌شویم. ما اینجا آمده‌ایم که یک بازی دوستانه انجام دهیم. به نظرم برخی از این اتفاقات جالب نیست و مطرح کردن آن باعث تحریک کردن هواداران می‌شود. امیدوارم فردا یک بازی خوب، بدون حساسیت و جوانمردانه برگزار شود و هر تیمی که در زمین خوب باشد، برنده شود.

بازیکنانم با جو بازی در ورزشگاه پر از تماشاگر آشنا هستند
مربی آلمانی کره‌ای‌ها در پاسخ به این پرسش که آیا انتظار پر شدن کامل ورزشگاه را دارد یا نه و حضور تماشاگران چه تأثیری می‌تواند روی بازیکنان کره داشته باشد، گفت: بیشتر بازیکنان ما برای بازی در چنین ورزشگاه‌هایی و چنین شرایط و جوی آشنا هستند. به‌طور مثال دیداری که ما در چین برگزار کردیم تقریباً ورزشگاه آنها هم پر از تماشاگر بود، اما بازیکنانم این مسئله را مدیریت کردند، ضمن اینکه فشاری که از سوی تماشاگران می‌تواند در بازی تأثیر بگذارد، فشاری است که روی داوران مسابقه می‌آید و آنها هم باید بتوانند این مسئله را مدیریت کنند.

در ایران همه چیز برای ما مهیا بوده است
سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی در واکنش به این مسئله که صحبت از بازی جوانمردانه می‌کند و فیفا هم همیشه اعضای خود را به انجام بازی منصفانه دعوت کرده و این در حالی است که بازیکنان کره جنوبی مصاحبه‌هایی را علیه ایران انجام دادند و یکی از آنها هم در مصاحبه با روزنامه بیلد آلمان صحبت‌هایی را علیه ایران مطرح کرده و آیا این صحبت‌ها را منصفانه می‌داند یا نه، اظهار داشت: این خبری که شما گفتید تازه به گوش من رسیده است و از آنجایی که ما دو سه روز است در ایران هستیم باید به این نکته اشاره کنم که از بودن‌مان در اینجا کاملاً راضی هستیم و همه چیز برای ما مهیا بوده است.

من نمی‌توانم صحبت‌های بازیکنانم را کنترل یا مدیریت کنم
وی افزود: نکته‌ای که باید به آن اشاره کنم این است که کشور ما کاملاً دموکراتیک است و ما تلاش زیادی کردیم که در کشورمان دموکراسی ایجاد کنیم. از این جهت آزادی بیان در کشور ما رایج است و من به عنوان مربی می‌توانم از نظر کارم مورد انتقاد قرار بگیرم اما من نمی‌توانم صحبت‌های بازیکنانم را کنترل یا مدیریت کنم. بازیکنان من نظر شخصی خودش را دادند و این هم طبق آزادی بیان بوده است.

هدف‌مان در همه بازی‌ها پیروزی است حتی دیدار فردا
اشتیلیکه در پاسخ به سؤال خبرنگار کره‌ای مبنی بر اینکه در مرحله انتخابی جام جهانی 2010 تیم کره به ایران آمد و نتیجه تساوی یک - یک رقم خورد در حالی که بازی خوبی هم انجام نداد و این در حالی بود که در مقدماتی سال 2014 تیم کره بازی خوبی انجام داد، اما شکست خورد و با این شرایط هدف در بازی فردا چیست و آیا کره برای مساوی آمده است یا پیروزی، گفت: هدف بازیکنان ما همیشه وقتی که به میدان می‌آیند کسب پیروزی است. اگر بخواهیم بحث‌های تاکتیکی را کنار بگذاریم مسائل دفاعی و اینکه تیم چگونه دفاع کند به ذهنیت بازیکنان برمی‌گردد و اینکه آنها با چه ذهنیتی وارد زمین می‌شوند.

وی در پاسخ به آخرین سؤال در واکنش به این مسئله که ایران هم کشوری دموکراتیک است اما بازیکنان ایران و ایرانی‌ها به کسی توهین نمی‌کنند، سکوت کرد و پاسخی نداد.

به دنبال یک بازی خوب و تاریخ‌سازی هستیم
«تیم کره‌جنوبی در سه بازی که کارلوس کی‌روش سرمربی ایران بوده مقابل این تیم شکست خورده است. این مسئله از نظر روانی، تکنیکی و تاکتیکی باعث نمی‌شود کره جنوبی باز هم ایران را دست خالی ترک کند؟»، اشتیلیکه در پاسخ به طرح این موضوع گفت: همان‌طور که به شما گفتم بازی فردا بین تیم‌های اول و دوم گروه A انتخابی جام جهانی است. ما انتظار یک بازی سطح بالا داریم، ضمن اینکه سه پیروزی متوالی از سوی ایران مقابل کره جنوبی در حالی بوده که ما از سال 2015 به این طرف فقط دو شکست در کارنامه‌مان بوده و این اتفاق مهمی برای ماست. امیدوارم فردا بتوانیم بازی خوبی انجام بدهیم تا تاریخ‌سازی کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها