دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد

تبانی آمریکا با عربستان در کشتار مردم یمن

بک روز پس از جنایت عربستان در صنعا که ۷۰۰ نفر را به خون کشید، رهبر انصار الله در سخنانی از ابعاد این جنایت و نقش آمریکا در وقوع آن پرده برداشت.
کد خبر: ۹۵۵۱۷۲
الحوثی: جنایت عربستان در صنعا زیر نظر آمریکا انجام شد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از العالم، یک روز پس از جنایت هولناک ائتلاف عربستان در صنعا که با بمباران یک مراسم ترحیم 700 نفر را شهید و مجروح کرد، سید عبد الملک الحوثی، رهبر انصار الله یمن، در سخنانی زنده با اشاره به اینکه مراسم ترحیم صنعا یک مناسبت انسانی بود که همه در آن شرکت داشتند، گفت: «کشتار صنعا یکی از فجیع ترین جنایت‌هایی است که متجاوزان سعودی-آمریکایی آن را مرتکب شدند».

وی افزود: «شدت جنایت صنعا به اندازه‌ای بود که آمریکا، متحد عربستان، را هم به دردسر انداخته است».

رهبر انصار الله با اشاره به انگیزۀ رژیم سعودی و حامیان آمریکایی اش برای نابودی ملت یمن، تأکید کرد نظام سعودی از نخستین حمله علیه یمن، فجیع ترین جنایات را تحت نظر آمریکا انجام داده است.

الحوثی گفت: «برای متجاوزان سعودی، مهمترین چیز کشتن تعداد بیشتری از مردم بی‌گناه است».

او با اشاره به اینکه ارتکاب جنایت صنعا از نظامی به وحشی گری سعودی عجیب نیست، از نقش آمریکا در این حمله پرده برداشت و گفت: «جنگنده هایی که مرتکب این جنایت شدند ساخت آمریکا بودند. بمب ها و اطلاعات و مختصات نیز توسط دولت آمریکا به سعودی ها ارائه شد».

الحوثی تأکید کرد که آمریکا نقش اساسی در این تجاوزگری دارد.

رهبر انصار الله با بیان اینکه مزدوران یمنی عربستان از جنایات متجاوزان خوشحالند و آن را توجیه می کنند، گفت: «متجاوزان، از جنایت هایی که مرتکب می شوند، تحت فشار قرار می گیرند، اما مزدوران در همۀ جنایت های متجاوزان، آنان را همراهی می کنند».

الحوثی افزود: «اگر مزدوران ذره‌ای هویت ملی و انسانیت و شرف داشتند موضع شرافتمندانه‌ای در قبال این جنایت اتخاذ می کردند».

عبد الملک الحوثی با بیان اینکه راهی جز اقدام جدی در برابر این تجاوزگری نداریم، گفت: «باید به صورت مطلوب حرکت کنیم و کسانی که به دلایل معین از جبهه ها برگشتند باید دوباره به آن بازگردند».

او، همچنین، تأکید کرد: «همۀ آزادگان جهان باید به مسئولیت دینی و انسانی خود در قبال این جنایت عمل کنند».

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها