نوانما اخبار کد خبر: ۹۵۴۸۶۰   ۱۸ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۲:۰۹

آقای مشکی پوش ماه محرم امسال هم در محله پدری‌اش حضور پیدا کرد و بار دیگر با مداحی و نوحه‌خوانی در ایام محرم، نذر هر ساله‌اش را ادا کرده است.

وفای به عهد آقای مشکی پوش در محرم امسال/بشنوید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از موسیقی ما، رضا صادقی که سال‌هاست درایام محرم و دهه نخست این ماه جایی به جز مسجد محله پدرش‌اش نداشته، و مداحی این خواننده در این ایام همیشه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است، امسال نیز در سکوت کامل خبری، بار دیگر در بندرعباس حاضر شد و در شب‌های گذشته به مداحی در این شهر پرداخت و این حضور با استقبال شدید همشهری‌هایش توام شده است.

صادقی که کمتر حاضر می‌شود در این باره گفت‌وگویی داشته باشد، درباره حضور امسالش در زادگاه خود و مداحی در ایام محرم معتقد است: «یک روز فردی به من گفت: حسین ابن علی عرب بود تو که ایرانی هـستی. به این دوست و همراه گفتم آدمهـا وقتی در قالب تفکر قرار می‌گیرند درجغرافیای مکانی نمی‌گنجند، و می‌شوند اهـل جهـان. من عاشق حسینی‌ام که در بین بدخواهانش هـم می‌گوید: «کسی هـست من را یاری کند؟. پس باز هم دست دوستی دراز کرد.»

صادقی همچنین معتقد است: «کاش مداحان و واعظان از محبت حسینی هـم می‌گفتند، از معرفتی که حُر ابن ریاحی را آزاده کرد. از تفکری که عده‌ای پاک سرشت را با شوق و شور و شعور هـمراه خودش آورد. از انسانیتی که زمین محل شهـادتش را خرید. از شعوری که شب قبل کارزار به عده‌ای گفت چشم می‌بندم شما بروید. حسین بیش از سر بریده و جفای اغیار بود. حسین و کربلا فرهـنگی بزرگ و ایمان است. التماس دعا و تفکر از هـمه دوستان اندیشمندم.»

صادقی خاطرنشان کرد: «شوق عجیبی برای خواندن در این ایام دارم و به نظر من موسیقی محرم موزیک متن فوق‌العاده‌ای دارد که انسان را لحظه به لحظه به اوج می‌برد و با فراز و فرود‌ها که با کلام و بی‌کلام دارد بر روی شخص تأثیر خاصی می‌گذارد. من افتخار می‌کنم اگر قابل باشم مدح اهل بیت (ع) را بگویم، من در موسیقی‌ام از آواهای خاص جنوب لالایی‌های آن تاثیر پذیرفته‌ام.»

مداحی شب هفتم محرم رضا صادقی در زادگاهش را از

گوش و در صورت تمایل آن را دانلود کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: