سرپرست سابق تیم مذاکره کننده آمریکا:

به ایران اعتمادی ندارم، آنها هم به من بی اعتمادند

توافق هسته‌ای ایران که از نظر او «بهترین راهکار در میان گزینه‌های واقعاً بد» است، دسترسی حکومت ایران به مواد هسته‌ای را به شیوه قابل راستی آزمایی محدود می‌کند.
کد خبر: ۹۵۳۸۶۸
به ایران اعتمادی ندارم، آنها هم به من بی اعتمادند

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، سرپرست سابق تیم مذاکره کننده آمریکا در گفتگوهای هسته ای، توافق هسته ای ایران را بهترین راهکار در میان گزینه های بد دانست و تصریح کرد « من به ایران اعتماد ندارم و آنها نیز به من اعتماد ندارند.»

روزنامه اینترنتی شیکاگو مارون در مقاله‌ای به قلم «سوفیا گارسیا» نوشت دیپلمات آمریکایی که هدایت مذاکراتِ منتج به توافق هسته‌ای ایران را بر عهده داشت، دیروز (چهارشنبه) در «مؤسسه سیاست» (IOP) سخنرانی کرد.

سخنرانی وندی شرمن با عنوان «مأموریتی در زمان‌های پیچیده» بر چالش های احتمالیِ پیش روی رئیس جمهور آینده آمریکا در عرصه سیاست خارجی معطوف شد.

شرمن، چشم‌اندازی کلی از برخی چالش‌های رایج در حوزه منافع ژئوپولتیکی آمریکا ارائه کرد و به نقش ارتش آمریکا در دنیا و بحث امنیت ملی پرداخت.

شرمن گفت توافق هسته‌ای ایران که از نظر او «بهترین راهکار در میان گزینه‌های واقعاً بد» است، دسترسی حکومت ایران به مواد هسته‌ای را به شیوه قابل راستی آزمایی محدود می‌کند.

وی افزود: من به ایران اعتماد ندارم، آنها (ایرانی‌ها) نیز به من اعتماد ندارند». توافق هسته‌ای شامل تمهیداتی است تا آمریکا و هم پیمانانش از نبود هیچ گونه تحولِ هسته‌ای در ایران مطمئن شوند.

شرمن همچنین سخنان هیلاری کلینتون را نقل کرد و گفت هدف این است که «اعتماد نداشته باشیم و راستی آزمایی کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
عبدالله
-
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۶
۰
۰
امر به این عجوزه صهیونیست مشتبه شده، فكر كرده كه آدمی شده و لابد مهم است! ، تو و همه صهیونیستهای مفلوك همان بهتر كه بما بی اعتمادید،
تو و امثال تو اگر حتی در ذهنتان به ایران خوش بین باشید، این بزرگترین اشكال برای ماست،
شما ها مصداق آن خوابیده هائی هستید كه فقط پس از مرگ بیدار می شوند كه البته دیگر بی فایده است.
پس بما همچنان بی اعتماد بمانید

نیازمندی ها