jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۹۵۲۹۴۲   ۱۳ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۲:۱۹

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت:امیدواریم بازی خوبی مقابل ازبکستان قویترین تیم گروه که در حال حاضر صدرنشین است انجام دهیم.

کی‌روش: مشکلات درونی اصلی‌ترین حریف ما بوده اند / از انتخاب ویلیامز به عنوان داور دیدارمان خوشحالم!

به گزارش جام جم آنلاین ، کارلوس کی‌روش در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال فوتبال ایران در مورد دیدار مقابل ازبکستان، گفت: اطمینان داریم بتوانیم با آمادگی کامل عملکرد خوبی مقابل ازبکستان داشته باشیم. خبر خوبی داریم که اشکان دژاگه از دیروز تمرین کرده است و امیدواریم بازی خوبی مقابل ازبکستان قویترین تیم گروه که در حال حاضر صدرنشین است انجام دهیم.

وی افزود: اضافه شدن دژاگه نکته مثبت دیگری برای تیم‌ما است که می‌تواند این مسئله کمک حال تیم شود. اینکه از لژیونرها استفاده می‌کنیم به این خاطر است که آنها تجربه و دانش اروپایی دارند و می‌توانند از این بابت تاثیر مثبتی در تیم ما داشته باشند. دو بازی سخت داریم که کسب امتیازات آنها می‌تواند به ما کمک کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال فوتبال ایران در مورد اینکه مهمترین دغدغه‌اش در مقطع فعلی چیست، خاطرنشان کرد: هیچگاه دغدغه اصلی من رقبا نبوده‌اند. کره جنوبی، سوریه، قطر، ازبکستان و چین که حریفان من هستند هیچ وقت دغدغه اصلی من نبوده‌اند. مشکلات درونی اصلی‌ترین حریف ما بوده‌اند و امیدوارم همه متوجه این زنگ بیدار باشی که من اعلام می‌کنم باشند. به ایجاد اتحاد و همدلی نیاز داریم تا بتوانیم با آمادگی به مصاف حریفان خود در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی برویم.

کی‌روش در مورد انتخاب ویلیامز به عنوان داور دیدار ازبکستان و ایران گفت: قبل از اینکه در این مورد صحبت کنم که البته نمی‌خواهم به آن ورود کنم، باید به دو مطلب مهم درباره تیم ملی اشاره کنم. من سعی کردم در گذشته بارها و بارها این بیدارباش را بدهم تا این حس ایجاد شود که جام جهانی برای ما همین باز‌ی‌هاست. رویای اصلی و هدف اصلی همه ما حضور در جام جهانی است و برای اولین بار در تاریخ امیدوارم بتوانیم دو بار پیاپی صعود کنیم و این وظیفه اصلی و رقابت اصلی است که پیش روی خود داریم.

وی ادامه داد: جام جهانی برای ایران تیرماه سال ۹۷ نیست، جام جهانی برای ایران همین امسال است، چون هدف‌مان صعود است و آن افرادی که سعی می‌کنند خودشان را به ندیدن و توجه نکردن، بزنند باید بیدار شوند و این مطلب را حس کنند. الان احتیاج به تعهد و حمایت کامل داریم و افرادی که می‌خواهند این طور وانمود کنند که جام جهانی برای ایران در سال ۲۰۱۸ است، افرادی هستند که می‌خواهند «اندوه» و «فردا» را به مردم منتقل کنند،‌اما برای ما جام جهانی از همین سال ۲۰۱۶ آغاز شده است.

سرمربی تیم ملی یادآور شد: افرادی که واقعاً می‌خواهند تیم ملی به جام جهانی برسد، باید امروز حمایت کنند، چون ما فردا احتیاج به حمایت و کمک نداریم. ضمن اینکه وقتی هم می‌بریم احتیاج نداریم در کنار تیم ملی آمده و با این تیم عکس بگیرند. اگر می‌خواهیم صعود کنیم باید امروز حمایت شویم، همان‌طور که قبلاً هم گفتم جام جهانی برای ما ۱۰ نیمه است که الان فقط ۲ نیمه را انجام داده‌ایم و بقیه مسابقات باقی مانده است. در حال حاضر نیمه سوم و چهارم و بازی‌های مهم مقابل ازبکستان و کره جنوبی را پیش رو داریم و امیدواریم این دوره زمانی را با حمایت کامل پشت سر بگذاریم.

کی‌روش در مورد انتخاب داور استرالیایی گفت: شما احتیاج دارید مسائل را در ترکیب درست قرار دهید و گمانه‌زنی ایجاد نکنید و یا ایجاد اخبار واهی در مورد صحبت‌ها و مسائل دیگر نباید اتفاق بیفتد. راجع‌به داور هیچ کاری وجود ندارد که انجام دهیم و هیچ وقت هم درخواست نکردیم ویلیامز تغییر کند، بلکه دقیقاً نظرمان برعکس این مطلب است. اتفاقاً بعد از اتفاقات جام ملت‌های استرالیا، ما باید به کمیته داوران AFC و خود ویلیامز ثابت کنیم که ایران و مردم این کشور مردمی محترم هستند و به بازی جوانمردانه اعتقاد دارند.

وی با بیان اینکه اتفاقاً خوشحال می‌شویم که ویلیامز یک بار برای قضاوت در ایران انتخاب شود، تأکید کرد: دقیقاً باید برعکس این اثبات صورت بگیرد و ما خوشحال می‌شویم که همه داوران ازجمله ویلیامز به ایران سفر کرده و در خدمتشان باشیم تا ثابت کنیم مردم ایران عشق زیادی به فوتبال دارند و این احترام دو طرفه را ثابت کنیم. بسیار خوشحال خواهیم شد تا طبق سنت ایرانی، اگر ویلیامز برای قضاوت در کشور ایران انتخاب شود، با دسته‌گل در فرودگاه به استقبال وی برویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر