وزیر اطلاعات گفت:مبدا نفوذ سرویس‌های امنیتی است اما از پوشش شرکت بنز و پژو و دیگر شرکت‌های تجاری و توریستی نیز استفاده می‌کنند که باید مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.
کد خبر: ۹۵۱۰۴۴
نفوذ سرویس‌های امنیتی بیگانه در قالب شرکت‌های توریستی و تجاری

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، حجت‌الاسلام سید محمود علوی امروز در سیزدهمین همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب و نظامی سراسر کشور که در محل سالن ولی‌عصر (عج) دادگستری کل خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: همکاری‌های بسیار خوبی بین وزارت اطلاعات و دستگاه قضا وجود دارد و بدون فوت وقت مجوز قضایی در اختیار سربازان گمنام وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد.

وی افزود: در واقع در کنار دستگاه قضا بودن وزارت اطلاعات کمک‌های خوبی می‌تواند داشته باشد بنابراین یکی از عرصه‌هایی که به آن تأکید مؤکد شده همکاری با دستگاه قضایی است و هم‌افزایی این دو دستگاه را سبب افزایش قدرت مقابله با دشمن و تهدیدات امنیت ملی می‌دانیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه ما صرفاً با تهدیدات مواجه نیستیم، گفت: به برکت روح انقلابی حاکم بر دستگاه‌ها، ایمان، تعهد و دلبستگی مردم به نظام و پرچمداری فقیهی روشن ضمیر مانند مقام معظم رهبری، فرصت‌های بی‌شماری در اختیار ما است که باید با برنامه‌ریزی، اغتنام فرصت داشته باشیم.

علوی با اشاره به اینکه تهدیدها در برابر فرصت‌ها اندک است، تصریح کرد: اما اگر همین تهدید اندک نیز شناخته و برطرف نشود ضربه و آسیب خود را وارد می‌کند ضمن اینکه زیان از دست دادن فرصت‌ها و بهره‌برداری نشدن از آن بیش از تهدیدها می‌تواند باشد لذا دستگاه‌های متولی باید به فرصت‌ها بپردازند.

وی ادامه داد: تهدیدها ما را به مقابله می‌طلبد و اکنون عرصه، عرصه جنگ با تهدیدهاست بنابراین غفلت و ناهوشیاری قابل قبول نیست و در عرصه نبرد خوابیدن روا نیست چرا که دشمن غفلت نمی‌کند.

وزیر اطلاعات با اشاره به آسیب‌های با منشا درونی و خودی گفت: دشمن را باید هوشمندانه رصد کنیم و هرچه بتوانیم پیشگیری کنیم خسارت‌های آن کمتر است بنابراین کار وزارت اطلاعات این است که بر اساس قرائت‌ها و نشانه‌ها، چالش‌ها را شناسایی و پیش‌بینی کرده و برای پیشگیری از وقوع آن به دستگاه‌های مربوطه اعلام کند.

وی افزود: وزارت اطلاعات با بنیه علمی بالای کارکنانش به ریشه یابی تهدیدها و آسیب‌ها می‌پردازد و شناسایی آسیب‌ها می‌تواند هزینه را کاهش دهد.

علوی با بیان اینکه یکی از آسیب‌هایی که با آن روبه‌رو هستیم آسیب‌های شخصیتی در جامعه است، گفت: فردی که زورگویی و تحکم به خرج می‌دهد به دلیل ذلتی است که درون خودش احساس می‌کند و احساس حقارت ریشه بسیاری از ناهنجاری‌ها است پس باید کرامت انسانی حفظ شود تا جامعه در برابر این آسیب‌ها ایمن شود.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اگر بخواهیم حفاظت و خود حراستی را در جامعه افزایش دهیم باید کرامت انسانی را که خداوند به انسان‌ها داده است را شکوفاتر کنیم، گفت: مجازات کیفر شرعی و قانونی انسان مجرم باید اجرا شود اما اسلام اجازه توهینی که کرامت انسانی را مخدوش کند را نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: اسلام به دنبال این است که امنیت روانی بر جامعه حاکم شود و مخدوش شدن آن یک تهدید است بنابراین رسالت حکومت اسلامی این است احساس امنیت و آرامش را برای آحاد جامعه فراهم کند و هر حرکتی که آرامش مردم را سلب کند نظیر تجسس در امور خصوصی مردم از نظر اسلام ممنوع است.

علوی با بیان اینکه هر ملتی که در امری با هم مجتمع شوند سبب تحکیم و پیشرفت در کار می‌شود، گفت: جامعه اطلاعاتی با نیروهای نظامی، انتظامی، قضایی و غیره هم‌افزایی و همکاری دارند و این همدلی و هم‌افزایی به گونه‌ای است که بارها مقام معظم رهبری از آن اظهار خوشحالی کردند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات مسئولیت وسیعی در حوزه مقابله با نفوذ دارد، گفت: وزارت اطلاعات با هوشمندی، دقت و مطالعه درصدد است که یک کار دانش بنیان در عرصه مقابله با نفوذ داشته باشد.

وی با بیان اینکه مسئله نفوذ امروز جدی‌تر و اساسی‌تر از گذشته شده است، تصریح کر‌د: ‌‌وقتی پنجره‌ای برای و‌رود هوای تازه باز می‌شود حشرات موذی هم به داخل می‌آیند اما راه حل جلوگیری از ورود حشرات بستن پنجره نیست بلکه باید مانعی برای ورود حشرات ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه مواردی بوده که فرد به جرم جاسوسی دستگیر شده اما در بررسی کارشناسان ما اینگونه نبوده است، افزود: باید برخوردها را واقعی کرده و با عناوین مجرمانه واقع بینانه و واقع گرایانه برخورد کنیم تا آسیب ها به حداقل برسد.

علویاز دیگر تهدیدات را عملیات روانی علیه دستگاه قضا با این هدف که آنان را به صدور احکام دلخواه وادار نمایند عنوان کرد و افزود: هیچ فرد حقیقی و حقوقی حتی دستگاه های حاکمیتی حق ندارند دستگاه قضا و قضات را تحت فشار قرار دهند.

وی تصریح کرد: مبدا نفوذ سرویس‌های امنیتی است اما از پوشش شرکت بنز و پژو و دیگر شرکت‌های تجاری و توریستی نیز استفاده می‌کنند که باید مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد چرا که بخشی از اطلاعات دشمن از طریق نفوذ و بخشی دیگر از طریق تخلیه تلفنی انجام می‌شود.

وزیر اطلاعات ‌تهدیدهای تروریستی را از دیگر محورهای مورد توجه دشمن خواند و گفت: با همه تلاش‌های صورت گرفته از سوی دشمنان این ملت و نظام با اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات و همکاری دستگاه‌های قضایی این موضوع مهار شده و حتی یک مورد عملیات تروریستی موفق در کشور نداشته‌ایم و به طور کامل تدبیر شده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه تدبیرها در مقابله با تهدیدها باید در چارچوب شرع مقدس اسلام باشد، گفت: مسیر موفقیت مسیر توجه به ارزش‌های اخلاقی است و در این راه از همکاری‌های قوه قضاییه با وزارت اطلاعات کمال تشکر را داریم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
قنبر
-
۰۸:۰۴ - ۰۹ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
زیاد نگران شركت های توریستی و تجاری نباشید نگران امنیت شهرها باشید از بس زورگیرو ادم كش و جنایت كار زیاد شده

نیازمندی ها