Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۴۹۵۰۴ ۰۵ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۲:۱۳

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی نوشت که انتظار می رود نمایندگان ایران، عربستان و روسیه در حاشیه نشست اعضای سازمان اوپک در الجزیره دیدار کنند.

احتمال دیدار نمایندگان ایران و عربستان در حاشیه نشست اوپک

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از میزان؛ روزنامه ایندیپندنت در گزارشی نوشت که انتظار می رود نمایندگان ایران، عربستان و روسیه در حاشیه نشست عمومی اعضای اوپک در الجزیره با یکدیگر دیدار کنند.

ایندیپندنت افزود که به نظر می رسد این دیدار بعد از مدت ها تنش و ناهمگونی راه حل خوبی یرای رسیدن به توافق در خصوص فریز نفتی و بهبود قیمت نفت باشد.

این روزنامه می افزاید که توافق در این جلسه در خصوص فریز نفتی می‌تواند تأثیر زیادی بربهای نفت بگذارد و بالا رفتن بهای این ماده را در پی داشته باشد.

به نوشته این روزنامه عربستان و روسیه در ماه های اخیر سطح تولید نفت خود را بالا برده اند و بازار نفت ایران نیز پس از توافق هسته ای در حال بهبود است.

ایندیپندنت می نویسد که گمانه زنی ها در مورد توافق در جلسه نمایندگان ایران، عربستان و روسیه زیاد است.

پیشتر روسیه هرگونه حضور در اجلاس اوپک را مشروط بر تغییر در میزان تولید نفت خام کشورهای عضو این سازمان کرده بود.

این روزنامه در بخش دیگری از گزارش می افزاید که روابط بین ایران و عربستان نیز پر تنش است که این عامل می تواند در نتیجه این مذاکرات تأثیر بگذارد.

به نوشته ایندیپندنت گزارش های ضد و نقیض زیادی در مورد نشستهای این هفته اوپک در الجزیره وجود دارد اما به احتمال زیاد اتفاقات و تصمیمات بسیار مهمی در این نشست اتخاذ خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
والدین نگران و مدیران مستاصل

والدین نگران و مدیران مستاصل

شیوه تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال‌ تحصیلی جدید و البته نوع ابلاغ این تصمیم نشان داد مسؤولان دولتی اصولا خودشان در این زمینه دچار سردرگمی بودند و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است دولتی که نمی‌تواند درباره نحوه آغاز سال‌تحصیلی تصمیم بگیرد، چگونه می‌تواند برای مسائل مهم‌تر کشور تصمیم‌گیری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر