jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۴۸۸۱۱   ۰۴ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بازدید از پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» بر تولید آثار نمایشی با مضمون تاریخ تأکید کرد.

به گزارش فارس، سردارمحمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج در بازدید از پشت صحنه سریال معمای شاه ضمن تقدیر از سازندگان آن تاکید کرد: معمای شاه سریال تأثیرگذار و خوبی است و با گذشت زمان، مخاطب خودش را پیدا کرده و هرچه جلوتر می‌رود مخاطب آن نیز بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت این سریال عنوان کرد: این سریال می‌تواند به نسل جدید واقعیت‌های دوران پهلوی را منتقل کند. مسائلی که تاکنون گفته نشده و نسل جوانان امروز کشور از آن بی‌اطلاع است.

سردار نقدی با اشاره به محتوای کتاب فردوست گفت: مطمئنا شما نمی‌توانید همه فساد خاندان پهلوی را در یک اثر نمایشی به تصویر بکشید. فساد و فحشای خاندان پهلوی به حدی بوده که انسان شرمش می‌شود آنها را بیان کند چه رسد به این‌که در سریال به آنها پرداخته شود. درباره این فساد و آنچه در دربار می‌گذشته، فردوست در کتاب خاطراتش آورده و نقل کرده است.

وی اضافه کرد: باید از تولید و ساخت سریال‌های تاریخی و ارزشی حمایت شود.

همچنین در این دیدار محمدرضا ورزی، کارگردان سریال معمای شاه فعالیت‌های تیم کاری معمای شاه را از قبل از تولید تا پس از تولید تشریح و پس از آن سردار نقدی از لوکیشن‌های سریال معمای شاه در شهرک غزالی بازدید کرد.

معمای شاه عنوان مجموعه تلویزیونی با ژانر تاریخی به کارگردانی محمدرضا ورزی است. این سریال داستان زندگی محمدرضا شاه پهلوی را از زمان بازگشت وی از مصر، پس از ازدواج با ملکه فوزیه تا زمان مرگ به تصویر می‌کشد. در ساخت این مجموعه 80 بازیگر اصلی، 540 بازیگر فرعی و بیش از 560 نفر از عوامل سینما و تلویزیون ایران حضور دارند. مجموعه معمای شاه درخصوص جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در دوره پادشاهی محمدرضا پهلوی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر