jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۴۷۶۰۳   ۳۱ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۵

سامانه جامع فروش اقساطی مسکن 11 مهرماه همزمان با روز جهانی اسکان بشر رو نمایی می شود.

رونمایی از سامانه فروش اقساطی مسکن به تاخیر افتاد

به گزارش خبر نگار جام جم آنلاین ، این سایت که قرار بود مرداد ماه راه اندازی شود به گفته یکی از اعضای کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان به دلیل پاره ای از مشکلات اجرایی در مهرماه رونمایی خواهد شد.

پیش از این رئیس کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان خبرداده بود با سامانه جامعی ای که طراحی شده است تمام فایل های فروش انبوه سازان از 30 استان کشور در آن ارائه خواهد شد تا متقاضیان راحت تر در جریان این اطلاعات قرار گیرند.

قرار است با رونمایی از این سایت واحد هایی که بالای 85 درصد پیشترفت فیزیکی دادند برای فروش به مردم ارائه شود .

در طرح فروش اقساطی مسکن که دراواخر خرداد ماه امکانپذیر شد ، به منظور اطمینان بخشی به طرفین قرارداد، بانک مسکن به عنوان ضامن در معامله خرید و فروش اقساطی مسکن وارد شده و پرداخت اقساط ثمن معامله را مطابق ضوابط مصوب تضمین می‌کند وقیمت فروش نقدی و فروش اقساطی واحدها با توافق طرفین (خریدار و فروشنده) تعیین می شود. همچنین تضمین ثمن معامله حداکثر تا 50 درصد ارزش کارشناسی ملک و تاسقف 150 میلیون تومان و نیز مشروط به عدم تجاوز مبلغ اقساط ماهانه خریدار از سه میلیون تومان است . در صورت توافق کانون انبوه سازان با بانکها سقف فروش اقساطی با توجه به مناطق مختلف کشور شناور شده و می تواند به ارقام بالاتری نیز برسد همچنین در صورت توافق مدت بازپرداخت تسهیلات به بیش از 5 سال افزایش خواهد یافت.

سیما رادمنش - جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
ای بابا والا ما از اول سال منتظر رونمایی از این سامانه هستیم ولی گویا حالا حالا ها رخ نمینمایاند!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر