وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از طراحی و ساخت موتورهای سنگین توربوجت و توربوفن طی ۲ سال آینده خبر داد.
کد خبر: ۹۴۴۸۵۱
ساخت موتورهای سنگین توربوجت و توربوفن در ۲ سال آینده

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان در مراسم تجلیل از طراحان و سازندگان نخستین موتور توربوجت ملی هواپیما که به نام اوج نامگذاری شده است، گفت: طراحی و ساخت این موتور افتخار ملی و سکوی پرشی برای طراحی و ساخت موتورهای سنگین توربوجت و توربوفن هوایی است.

وی این دستاورد ارزشمند را حاصل تلاش جمعی و جهادی و همکاری صادقانه همه بخش‌های صنعت هوایی و هدف‌گذاری مشترک و اشتراک‌گذاری دانش و فناوری ذکر کرد و افزود: این برای همه ملت ایران دارای ارزش، افتخار و خرسندی است.

وزیر دفاع با بیان اینکه موتور اوج حاصل همکاری و تعامل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، 30 شرکت دانش بنیان و 10 دانشگاه کشور با سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع است، گفت: گام بعدی در این زمینه، طراحی و ساخت موتورهای سنگین توربوجت و توربوفن است که انتظار داریم ظرف 2 سال آینده به نتیجه برسد.

سردار دهقان با اشاره به وجود عناصر مومن، مجرب و متخصص در صنایع هوایی وزارت دفاع اظهار داشت: ما از مراحل سخت طراحی و ساخت زیر سیستم‌ها و مدیریت سیستم‌های پیچیده هوایی عبور کرده و قادریم چرخه زنجیره‌ای از ایده تا محصول، تشخیص نیاز، تعیین اولویت، تمرکز برای طراحی و ساخت و نهایتاً تولید انبوه سامانه‌ها را مدیریت نماییم.

وی با تأکید بر اینکه باید بازه زمانی از ایده تا محصول را به حداقل زمان کاهش دهیم، تصریح کرد: آنچه در نظر است تجهیز ناوگان هوایی به بالگردها و بال ثابت‌ها شامل هواپیماهای جنگی، پهپادها و هواپیماهای غیر نظامی ملی و بومی است.

وزیر دفاع گفت: باید با یک تلاش جمعی و تمرکز و به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها به حرکت خود در این زمینه شتاب بخشیم و طراحی و ساخت موتور ملی اوج را یک نقطه عطف و آغاز یک جهش بزرگ در این زمینه بدانیم.

سردار دهقان افزود: ما از مهم‌ترین گلوگاه و مشکل در این عرصه یعنی موتور عبور کردیم و این نشان می‌دهد که از ظرفیت و توانمندی لازم در این زمینه برخوردار هستیم.

وی در پایان با قدردانی از تلاش همه دست اندرکاران این پروژه بزرگ ملی به ویژه متخصصان و محققان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در شرکت طراحی و ساخت موتورهای هوایی،کارکنان نیروی هوایی ارتش، شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های کشور گفت: بی‌تردید در این مسیر الطاف و نصرت الهی شامل حال همه شما جهادگران این عرصه خطیر و سرنوشت ساز بوده و خواهد بود و اعیاد بزرگی همچون قربان و غدیر فرصت مغتنم و مناسبی برای مدد گرفتن هرچه بیشتر از ذات اقدس الهی در دستیابی به این اهداف بزرگ است.

در ابتدای مراسم امیر سرتیپ ستاد عبدالکریم بنی‌طرفی مدیر عامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح نیز با تبریک ایام خجسته قربان و غدیر گزارشی از روند ساخت موتور توربوجت ملی اوج ارائه نمود و ضمن اعلام آمادگی دانشمندان، متخصصان و محققان صنایع هوایی برای تحقق فرامین فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: بیانات حکیمانه و الهام بخش فرمانده معظم کل قوا، روحیه و عزم جهادگران صنعت هوایی را در نیل به خودکفایی کامل، صد چندان کرده است و ما با این پشتوانه قادر خواهیم بود به حول قوه الهی همه ی موانع و مشکلات را پشت سر گذاشته، سیاست ها و اهداف نظام را در این زمینه محقق نماییم.

موتور توربوجت ملی اوج، 31 مرداد ماه سال جاری مصادف با روز صنعت دفاعی طی مراسم ویژه‌ای با حضور رئیس جمهور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع رونمایی شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
نرم افزار موبایل
-
۱۸:۳۱ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
ماشاالله
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها