اعزام سگ‌های تجسس به محل حادثه مترو

حادثه در خط 6 متروی تهران؛ تلاش برای نجات 5 کارگر محبوس

سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره حادثه امروز در خط 6 متروی تهران گفت: 15 نفر در همان لحظه نخست از محل حادثه خارج شدند.
کد خبر: ۹۴۲۹۴۶
حادثه در خط 6 متروی تهران؛ تلاش برای نجات 5 کارگر محبوس

به گزارش جام جم آنلاین، سید جلال ملکی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: متاسفانه در ساعت 17 با ریزش سقف کارگاه خط شش متروی تهران در محل تونل ایستگاه کیانشهر، تعدادی از کارگران و مهندسان در داخل تونل محبوس شدند.

ملکی افزود: با حضور تعدادی آتش نشان در همان لحظات اولیه و با کمک خود کارگران 15 نفر سریعا از محل حادثه خارج شدند و بر اساس اطلاعات به دست آمده هنوز 5 نفر در داخل محبوس هستند و با توجه به اینکه محل استقرار افراد محبوس مشخص شده است، تلاش می کنیم هرچه سریعتر آنان را نجات دهیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: این حادثه هیچ مشکلی برای فضای خارج کارگاه مترو و شهروندان ایجاد نکرده است.

عصر امروز و بلافاصله پس از وقوع این حادثه یک منبع آگاه در مترو در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: کارگران و مهندسان در حال تعریض تونل ایستگاه کیانشهر مترو بودند که متأسفانه سگمنت هایی که بر روی دیوار تونل نصب شده بود و قرار بود آنها باز شود متأسفانه یک دفعه به صورت ردیفی ریزش می کنند.

وی افزود: هیچگونه نشست زمینی نداریم اما چند نفری از کارگران و مهندسان در حال این کار بودند که هنوز از وضعیت شان اطلاع نداریم و آتش نشانی در محل حضور دارد.

اعزام سگ‌های تجسس به محل حادثه مترو

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از اعزام سگ‌های تجسس و زنده‌یاب به محل حادثه ریزش تونل مترو خبر داد.

«سید مصطفی مرتضوی» در گفت‌وگو با ایسنا درباره اقدامات هلال احمر و سازمان امداد و نجات در حادثه ریزش کارگاه مترو اظهار کرد: در ساعت 17:45 امروز این حادثه به سازمان امداد و نجات اطلاع داده شد که بلافاصله یک تیم پیشرو از جمعیت هلال احمر شهرری و یک تیم پشتیبانی از جمعیت هلال احمر استان تهران به محل حادثه واقع در مترو تهران ایستگاه کیانشهر اعزام شد.

وی با بیان اینکه دو تیم آنسَت (سگ‌های تجسس و زنده‌یاب) نیز به محل اعزام شدند اظهار کرد: برابر گزارش‌های اولیه، این حادثه 15 حادثه‌دیده در پی دارد که امدادرسانی به آن‌ها در حال انجام است.

همچنین حسن عباسی، سخنگوی اورژانس تهران نیز از افزایش شمار مجروحان حادثه ریزش تونل مترو به 6 تن خبر داد و گفت: عوامل اورژانس، شش نفر از حادثه‌دیدگان را به بیمارستان شهدای هفتم تیر منتقل کردند. همچنین دو تن دیگر نیز دچار مصدومیت سطحی شده بودند که به شکل سرپایی در محل تحت درمان قرار گرفتند.

عباسی افزود: در حال حاضر 10 دستگاه آمبولانس و 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل حادثه حضور دارد که خودروی فرماندهی اورژانس نیز ناظر بر عملکرد امدادگران اورژانس است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها