jamejamonline
استان ها آذربایجان غربی کد خبر: ۹۴۲۸۰۵ ۱۷ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۶:۱۰

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به درگیری اخیر خویش با یکی از خبرنگاران گفت: این شخص کلمات بسیار توهین آمیزی بر زبان آورد و به آذری زبانان توهین کرد در حالی که قرار نیست به قوم خاصی بی‌احترامی شود.

اعتراف قاضی پور در جمع خبرنگاران؛ عصبانی شدم

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از آذربایجان غربی، نادر قاضی‌پور در نشست صمیمی با خبرنگاران که در هتل آریای ارومیه برگزار شد، گفت: تنها نماینده مجلسی هستم که در تمام جلسات حضور داشته و حتی یک ثانیه نیز تاخیر نداشته‌ام و بیشتر سوال از وزرا و بیشترین تذکرات را بنده داده‌ام.

وی با اشاره به درگیری اخیر خویش با یکی از خبرنگاران افزود: این شخص کلمات بسیار توهین آمیزی بر زبان آورد و به آذری زبانان توهین کرد و من عصبانی شدم. قرار نیست به قوم خاصی بی‌احترامی شود. من از نمایندگی‌ام می‌گذرم اما از غیرت و غرورم نمیگذرم و مردم به من رای داده‌اند تا مدافع میهن و رهبرم و مردم آذربایجان باشم.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فراکسیون مجلس فراجناحی بوده و هم اصلاح‌طلب و هم اصول‌گرا در آن حضور دارند بیان کرد: بی‌شک بنده به عنوان نایب رئیس این کمیسیون اعلام می‌کنم که ما با مسائل مستضعفان به طور جناحی برخورد نمی‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه تمامی فرودگاه‌های بزرگ کشور و جهان دارای اسم هستند تصریح کرد: این در حالی است که نام فرودگاه ارومیه را به نام شهید باکری ثبت نمی‌کنند و علت آن نیز معلوم نیست.
قاضی‌پور گفت: 37 سال است که آذربایجان‌ غربی درگیر جنگ بوده و بنابراین نمایندگان این خطه باید قدرتمند و جنگجو بوده و از حق و حقوق خود دفاع کنند.
وی با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: هم‌اکنون دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته 47 سانتی‌متر افزایش یافته در حالی که از سوی ستاد احیای دریاچه، حتی یک قطره نیز به سوی آن رها نشده و تنها کار الهی است که شاهد افزایش میزان آب آن هستیم و در این باره، با توجه به راه‌اندازی کمپین دریاچه ارومیه، اگر یک میلیون امضاء جمع شود، مجامع جهانی موظف به احیای آن می‌شوند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ابراز نگرانی از وجود 40 هزار بازمانده از تحصیل در استان تصریح کرد: این موضوع مهم که می‌تواند تبعات اجتماعی بسیاری مهمی به دنبال داشته باشد به راحتی چشم‌پوشی می‌شود.
قاضی‌پور گفت: متاسفانه آذربایجان‌غربی از بسیاری از شاخصه‌های توسعه همانند سرانه درآمد، بهداشت و درمان، اشتغال و سطح سواد جزو رتبه‌های آخر جدول است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید سخنگوی دولت مبنی بر شنیدن سوت قطار در استان اظهار داشت: نوبخت قول داد تا راه آهن نقده در سال 95 و راه‌آهن ارومیه درخرداد 96 افتتاح می‌شود.
نادر قاضی پور در خاتمه اعلام کرد : یک کمپین حمایت از احیای دریاچه راه افتاده است و از شما تقاضا دارم حمایت کنید تا این کمپین فعالیت شود تا به مرز یک میلیون امضا برسد.

شایان ذکر است؛ در پایان این نشست، خبرنگاران استانی با قرائت بیانیه ی از تلاش‌های نادر قاضی پور در احقاق حق مردم ارومیه و استان از وی تقدیر کردند.
نوشین احسانی - خبرنگار جام جم آنلاین
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سید
-
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
اقای قاضی پور شما باید از خبرنگاری كه به طرفش حمله ور شدید عذر خواهی كنید
۰
۰